روکش صندلی چرمی یا پارچه ای؟!
روکش صندلی چرمی یا پارچه ای؟!

درباره انتخاب بهترین صندلی برای ماشین چه میدانید؟ برخی تصور می کنند روکش چرمی برای صندلی ماشین ایده خوبیست، چرا که ظاهر خوبی دارد. جدای اینکه استفاده از چرم طبیعی از نظر دوستداران محیط زیست کاملا اشتباه می باشد ولی به طور کلی استفاده از چه چرم مصنوعی و چه طبیعی! چه ایرادی دارد؟ با پارت جنیون همراه شوید تا روکش صندلی چرمی یا پارچه ای؟! را برای شما شرح دهیم:

 

۱-روکش چرمی در تابستان فوق العاده داغ است!

معایب روکش چرمی برای صندلی خودرو!

نشستن روی صندلی چرمی ماشین که ساعت ها زیر آفتاب بوده، وحشتناک است. بر خلاف روکش پارچه ای، روکش چرمی در صندلی های خودرو به ویژه چرم مشکی، کاملا گرمای آفتاب را به خود جذب می کند. اگر شلوارک پوشیده بشید و روی یک صندلی داغ چرمی ماشین بنشینید، احتمال سوختگی پوست بدن شما زیاد است!

سازندگان سعی بر این دارند که با ارائه سیستم های خنک کننده این مشکل را حل کنند ولی آیا بهتر نیست به جای آن از روکش های پارچه ای استفاده شود؟ البته کولر خودرو تا قبل از خنک شدن هوای داخل کابین، نمیتواند گرمای صندلی ها را کاهش دهد. پس اگر میخواهید بسوزید، روکش چرمی برای خودرو سفارش دهید!


۲-روکش چرمی در زمستان فوق العاده یخ می کند!

معایب روکش چرمی برای صندلی خودرو!

همانطور که صندلی ها در تابستان داغ می شوند، در زمستان هم سرد می شوند. و بدن شما با نشستن روی این صندلی ها بی حس خواهد شد! تا اینجا که هیچ نشانه ای از لاکچری بودن این روکش ها وجود ندارد! سیستم گرمایشی هم چندان تاثیری در دقایق اولیه ندارد پس چرا روکش پارچه ای انتخاب نمی کنید؟


۳-بوی چرم مواد، سرشار از مواد شیمیایی ست!

اغلب مردم عاشق بوی چرم داخل ماشینشان هستند، ولی آیا میدانید این بویی که شما حس می کنید، بوی خود چرم نیست؟ در واقع خود چرم بوی حیوانات را می دهد و برای از بین بردن این بود، چرم را آغشته به عطر و مواد شیمیایی می کنند تا کمی بویش قابل تحمل شود!


۴-نگهداری چرم دشوار است!

روکش صندلی چرمی یا پارچه ای؟!

درست است که استفاده از روکش چرمی شما را با کلاس نشان می دهد، ولی نکات نگهداری و مراقبتی سختی هم دارد! شاید چرم از نظر نشان ندادن لکه ها راحت تر باشد، ولی باید دائما آن را تمیز کنید و با استفاده از محصولات مراقبتی چرم از آن نگهداری کنید. اگر این نکات را رعایت نکنید، به زودی شاهد پوسیدگی، و نفوذ گرد و خاک و آلودگی بر آن خواهید بود.

البته استفاده از روکش های پارچه ای هم نیاز به مراقبت دارد و باید نکاتی مثل جارو زدن و بخار شو کردن و حتی روفتن به کارواش را رعایت کنید. ولی این همیشگی نیست و میتوان سالی یکبار انجام داد.


۵-همیشه چرم اصل تحویل نمی گیرید!

روکش صندلی چرمی یا پارچه ای؟!

گاهی تولید کنندگان برای کاهش هزینه ها از چرم مصنوعی که از جنس پلی اورتان می باشد ، استفاده می کنند. حالا ما در مورد نمونه های ارزان تر آن حرفی نمی زنیم!! مثلا بی ام و، مرسدس بنز و آئودی از چرم اصل در بیشتر مدل های خود استفاده نکرده اند و برخی تولید کنندگان هم از ترکیبی از چرم مصنوعی و طبیعی استفاده می کنند.

Source :

topgearbox

اشتراک گذاری :