echo mode چیست و چگونه کار می کند؟
echo mode چیست و چگونه کار می کند؟

echo mode یکی از جدید ترین و رایج ترین نوآوری های صنعت خودروسازی به شمار می رود. آیا با این سیستم اکو و عملکرد آن آشنایی دارید؟خب با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا بدانید echo mode چیست و چگونه کار می کند؟

 

echo mode چیست ؟

echo mode چیست و چگونه کار می کند؟

echo mode یک فناوری جدید است که خودروسازان به تازگی شروع به نصب آن روی محصولات خود نموده اند. با فعالسازی حالت echo ، میتوانید انتخاب کنید که مقداری از قدرت خودروی شما گرفته شود و در عوض مصرف سوخت شما بهینه سازی شود. برخی از رانندگان عاشق این سیستم اکو می شوند ولی برخی دیگر بر این باورند که تفاوت چندانی با رانندگی به صورت خودکار ندارد. هرچند هر دو دیدگاه تا حدودی درست است، ولی آپشن اکو باعث کاهش مصرف سوخت می شود.


echo mode چگونه عمل می کند؟

echo mode چیست و چگونه کار می کند؟

سیستم echo با محدود کردن عملکرد موتور و گیربکس، در مصرف سوخت صرفه جویی می کند. این بدان معناست که وقتی شما پای خود را روی پدال گاز فشار می دهید، ماشین با تمام سرعت ممکن حرکت نخواهد کرد. در عوض، طبق تنظیماتی که سازنده خودرو برای حالت اکو اعمال کرده، به حرکت با سرعت متوسط ادامه می دهد. علاوه بر کم شدن قدرت موتور و گیربکس در این حالت، تمام بخش های مربوط به سوخت و هوا هم از نیروی متوسطی بهره مند می شوند و این مسئله باعث مصرف بهینه سوخت خودرو خواهد شد. تنها چیزی که شما در این حالت متوجه خواهید شد، کاهش قدرت و سرعت ماشین است.

در واقع echo mode به یک سری محدودیت هایی گفته می شود که سازنده خودرو روی آن اعمال می کند و شما میتوانید آن را فعال یا غیر فعال کنید. اگرچه ویژگی بدی نیست ولی نمیتوان آن را جزو فناوری های انقلابی دانست!


چه زمانی باید از echo mode استفاده کنیم؟

البته روشن است که هر زمان تصمیم به صرفه جویی دارید، باید این حالت را روشن کنید. ولی از آنجایی که عملکرد خودرو کاهش می یابد، نباید در شرایط ضروری که نیاز به قدرت و سرعت بالاتری دارید، آن را فعال کنید. در واقع در بزرگراه ها و جاده های شلوغ باید echo mode را خاموش کنید. شاید مجبور شوید بنزین بیشتری بزنید، ولی حداقل احتمال تصادف را کاهش می دهید. چرا که ممکن است در شرایطی باشید که نیاز به سرعت بیشتری دارید، ولی حالت اکو مانع شما می شود.

در معابر شهری استفاده از اکو مود مشکلی ایجاد نخواهد کرد. چرا که در شهرها توقف زیادی باید انجام دهید و ترافیک زیاد است، پس به سرعت بالایی نیاز ندارید. پس بهترین شرایط برای استفاده از حالت echo و صرفه جویی در سوخت می باشد.

 

 

 

اشتراک گذاری :