6 روش برای افزایش طول عمر باتری خودرو!
۶ روش برای افزایش طول عمر باتری خودرو!

رانندگان میدانند که هیچ اتفاقی بدتر از خالی شدن به صورت ناگهانی نیست! برای همه ما پیش آمده که گاهی در شرایط بد به دور از خانه ، باتری ماشین بدون هیچ هشدار قبلی خالی کرده است. درست مثل باتری موبایل و لپتاپ، باتری خودرو هم طول عمر محدودی دارند و گاهی توانایی روشن کردن ماشین را از دست می دهند. به طور متوسط میتوان انتظار داشت که یک باتری خودرو حدود ۴۲ ماه کار کند ولی این زمان میتواند با توجه سایر متغیرها مثل هوای گرم یا سرد، مسافرت های طولانی و غیره تغییر پیدا کند. با لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا ۶ روش برای افزایش طول عمر باتری خودرو! را به شما معرفی کنیم:

 

۱-از رانندگی در مسافت های کوتاه خودداری کنید!

باتری خودرو

 

نکات مهم درباره نگهداری از باتری خودرو را میدانید؟ هر بار که شما خودرو را روشن می کنید، باتری توسط موتور در طول حرکت ، شارژ می شود. وقتی شما در مسافت های کوتاه رانندگی می کنید، باتری نمیتواند نیروی از دست رفته خود را بازیابد. و اگر شما این روند را به طور روزانه تکرار کنید، ولتاژ باتری به طور پیوسته کاهش می یابد تا اینکه دیگر نمیتواند ماشین را روشن کند.

سعی کنید با رانندگی در مسافت های طولانی و به طور مکرر ، نیروی باتری را به آن باز گردانید. و اگر کمتر از خودروی خود استفاده می کنید، بهتر است یک شارژر باتری خریداری کنید تا ولتاژ مناسب آن را حفظ کند.


۲-باتری ماشین را محکم کنید!

باتری خودروارتعاشات میتواند عمر باتری خودرو را کاهش دهد، پس باید مطمئن شوید که باتری سر جایش محکم شده است. در غیر این صورت ، یک تکان شدید میتواند به قطعات داخلی باتری آسیب برساند. ، در نتیجه مدارهای کوتاه ایجاد می شود و عمر باتری کاهش می یابد.ولی مراقب باشید آن را بیش از حد محکم نکنید، چرا که ممکن است به باتری آسیب بزند!


۳-هنگام خاموش بودن موتور، نیروی باتری را به حداقل برسانید!

6 روش برای افزایش طول عمر باتری خودرو!

باتری های اتومبیل در حالت شارژ ۱۰۰ درصد، وضعیت بهتری دارند. پس روشن نگه داشتن چراغ های جلو یا چراغ های داخلی خودرو ، وقتی موتور خاموش است، یک اشتباه بزرگ می باشد. همیشه قبل از خروج از وسیله نقلیه، مطمئن شوید تمام چراغ ها خاموش است.


۴-باتری خودرو را تمیز نگه دارید!

6 روش برای افزایش طول عمر باتری خودرو!

مطمئن شوید که که قسمت بالایی باتری ماشین تمیز، خشک و عاری از گرد و غبار باشد. یک باتری کثیف می تواند شارژ خالی کند و اتصالات کوتاه ایجاد کند و در نتیجه خالی شود.

ترمینال های باتری نیز بر اثر گذشت زمان زنگ می زنند و تمیز نگه داشتن آنها میتواند طول عمر باتری را افزایش دهد. با یک مسواک کهنه که در محلول جوش شیرین و آب آغشته شده، ترمینال های باتری ماشین را تمیز کنید. سپس با یک اسپری آب سرد و دستمال ، باقیمانده آن را پاک کنید.


۵-باتری را در معرض گرما قرار ندهید!

6 روش برای افزایش طول عمر باتری خودرو!

برخی تصور می کنند که این سرماست که باتری خودرو را از کار می اندازد چرا که بیشتر در فصل زمستان شاهد خالی شدن باتری هستیم. ولی در واقع دلیل اصلی آسیبی ست که باتری طی تابستان گذشته دیده و در زمستان از کار می افتد!

گرمای شدید سرعت تبخیر آب موجود در باتری را افزایش می دهد . سپس سرما نقص ایجاد شده در باتری را نشان می دهد. خب چه باید کرد؟ خب بهتر است ماشین را در پارکینگ یا سایه پارک کنید و یا میتوانید باتری خودرو را عایق بندی کنید تا گرمای کمتری به داخل آن نفوذ کند.


۶-هر ماه ولتاژ باتری را چک کنید!

6 روش برای افزایش طول عمر باتری خودرو!

 

هر چه شارژ باتری بیشتر تخلیه شود، عمر آن زودتر تمام می شود. پس یک بار در ماه به وسیله یک ولت متر ، ولتاژ آن را چک کنید تا بتوانید احتمال خالی شدن باتری را به حداقل برسانید. یک باتری خودرو سالم که کاملا شارژ شده ، حدود ۱۲٫۷ ولت یا بالاتر می باشد.

اگر ولتاژ باتری شما ، عدد ۱۲٫۵ را نشان می دهد ، بهتر است در اولین فرصت باتری خودرو را مجددا شارژ کنید. یک باتری با شارژ نیمه عدد ۱۲٫۴ را نشان می دهد و در صورتی که باتری کاملا خالی باشد و از کار افتاده باشد، عدد ۱۲٫۰ را نشان می دهد.

Source :

topgearbox

اشتراک گذاری :