علت خروج آب از اگزوز چیست؟
علت خروج آب از اگزوز چیست؟

موتور احتراق داخلی وسایل نقلیه ، طی فرایند احتراق ، از لوله اگزوز گاز منتشر می کند. اگر این گازها داخل موتور بماند ، اتفاق خوبی نمی افتد. به همین دلیل خودرو دارای لوله اگزوز می باشد. حتما درباره رنگ دود اگزوز میدانید.. و اما درباره خروج آب از اگزوز!! گاهی شما متوجه خروج آب از لوله اگزوز می شوید. البته وحشت نکنید چرا که این مسئله همیشه نشان دهنده مشکل جدی نیست. ولی باید دلایل احتمالی خروج آب از اگزوز را بدانید. پس با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه باشید . علت خروج آب از اگزوز چیست؟

 

۱-آب چگالش شده

علت خروج آب از اگزوز چیست؟

وقتی موتور خودرو وارد فرایند احتراق داخلی می شود، آلوده کننده های مختلفی شامل بخار آب، نیتروژن و دی اکسید کربن ایجاد می شود. با خروج گازهای اگزوز از محفظه ، کرین دی اکسید و آب با هم ترکیب می شوند. هر چه موترو خنک تر شود، راحت تر میتوان آب چگالش شده که از اگزوز بیرون می آید را دید.


۲-داغ کردن موتور

علت خروج آب از اگزوز چیست؟

از زمانی که استارت می زنید، موتور خودرو گرمای زیادی تولید می کند. روغن داخل موتور برای جریان پیدا کردن و خنک کردن قطعات نیاز به زمان دارد. وقتی موتور داغ می شود، سیستم اگزوز نیز داغ خواهد شد.در صورتی که هوای بیرون سرد باشد، این مسئله باعث ایجاد بخار آب در اگزوز خواهد شد. بنابراین قطرات آب کمی از لوله اگزوز خارج خواهد شد و سپس از بین می روند. اگر از بین نرود، مشکل بزرگی پیش خواهد آورد.


۳-مبدل کاتالیست

هر اتومبیل دارای قطعه ای به نام مبدل کاتالیزوری می باشد. این قطعه میزان گازهای سمی منتشر شده از سیستم اگزوز را کاهش می شد. در نتیجه ، این گازها چندان برای مردم و محیط زیست خطرناک نخواهد بود. در طی فرایند تبدیل، ذرات بخار آب ایجاد می شود. این باعث ایجاد قطرات آب و خروج آن از لوله اگزوز می شود که در حد ک نرمال است.


۴-خرابی واشر سر سیلندر

علت خروج آب از اگزوز چیست؟

دلایل گفته شده تا اینجا، نگرانی چندانی ایجاد نمی کند. زمانی باید نگران باشید که آب جاری شده از لوله اگزوز ، به خاطر خرابی واشر سر سیلندر باشد. سوختن واشر سرسیلندر معمولا خود را به صورت خروج دود سفید از لوله اگزوز نشان می دهد. ممکن است در این شرایط متوجه حباب های آب در مخزن مایع خنک کننده و داغ کردن خودرو شوید. باید هر چه سریعتر به این مشکل رسیدگی کنید. چرا که خسارت های زیادی به شما خواهد زد.


۵-خرابی پیستون یا رینگ

علت خروج آب از اگزوز چیست؟

خرابی پیستون، یا فرسوده شدن رینگ پیستون معمولا باعث خروج آب از لوله اگزوز نمی شود، مگر اینکه همزمان واشر سرسیلندر هم خراب شود. در این شرایط دود غلیظ، دود آبی رنگ و یا مواد روغنی از لوله اگزوز خارج می شود. حواستان باشد در صورت مشاهده چنین مواردی، سریعا نزد مکانیک بروید.

 

اشتراک گذاری :