کد شناسایی خودرو چیست؟
کد شناسایی خودرو چیست؟

آیا تصمیم به خرید یک ماشین دست دوم دارید و با کلماتی مثل شناسه یکتا خودرو مواجه شده اید؟ و یا نیاز به لوازم یدکی خودرو دارید و در رابطه با آن به دنبال اطلاعاتی هستید؟ هر دلیلی که شما را به اینجا کشانده، به نفع شماست. چرا که ما شما را با شناسه خودرو یا VIN آشنا خواهیم کرد. کد شناسایی خودرو چیست؟ با فروشگاه پارت جنیون همراه باشید.

 

کد شناسایی خودرو (VIN) چیست؟

کد شناسایی خودرو چیست؟

VIN (کد شناسایی خودرو) به شماره ای ۱۷ رقمی از اعداد و حروف گفته می شود. این شماره در واقع مثل اثر انگشت برای هر خودرو به شمار می رود. یک باور غلط درباره کد VIN این است که تصور می شود با شماره شاسی متفاوت است، در صورتی که اینطور نیست.

خب این شماره شاسی یا کد شناسایی چه اهمیتی دارد؟ در واقع، از آنجایی که VIN یک بک گراند عالی درباره خودرو برای فروشنده و خریدار فراهم می کند، به صنعت خودرو در سی سال گذشته بسیار کمک کرده است. در این صورت، شما میتوانید بفهمید که یک ماشین دست دوم آیا قبلا تصادف جدی و خطرناکی داشته یا خیر!

علاوه بر این ، شناسه خودرو از سرقت هزاران ماشین در سال جلوگیری می کند. اگرچه پلیس هنوز نمیتواند بدون اجازه بازرسی ، شماره سریال بدنه را بررسی و تایید کند، ولی تا حدود زیادی، چنین جرم هایی در سال های اخیر متوقف شده است. هر چند این سیستم شناسایی خودرو بسیار جامع می باشد، ولی همیشه افراد شرور راهی برای دور زدن آن پیدا می کنند. این کار با انتقال یک VIN از یک ماشین به ماشین دیگر می باشد که به آن همانند سازی VIN گفته می شود و راهی غیر قانونی برا مخفی کردن خودروهای سرقت شده می باشد. بنابراین اگر شماره VIN داخل وسیله نقلیه با شماره شناسایی داخل دفترچه راهنمای خودرو متفاوت باشد، باید سریعا گزارش دهید.


شماره شناسایی خودرو کجاست؟

چنین شماره مهمی را نمیتوان به سادگی دید. بهتر است اول زیر وسیله نقلیه را بررسی کنید. در بیشتر موارد این کد روی شاسی خودرو چاپ شده است. چارچوب درب سمت راننده را چک کنید. اگر باز هم آنرا ندیدید، داشبورد را بررسی کنید. اگر بازهم نتوانستید این کد خودرو را پیدا کنید، میتوانید از دفترچه بیمه یا راهنمای خودرو کمک بگیرید.

Source :

carbibles

اشتراک گذاری :