9 ترفند برای مراقبت از خودرو در قرنطینه!
۹ ترفند برای مراقبت از خودرو در قرنطینه!

همانطور که می دانید اگر برای مدتی طولانی با ماشین خود رانندگی نکنید، باعث از کار افتادن باتری خودرو و تاثیر منفی بر سایر قطعات خودرو می شود. مدت زمانی که شما به دلیل کرونا ویروس در خانه قرنطینه هستید، باید حتما ۵ تا ۱۰ مایل در هفته با خودرو رانندگی کنید تا باتری شارژ بماند و موتور روغنکاری شود. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا ۹ ترفند برای مراقبت از خودرو در قرنطینه! را به شما یاد دهیم:

 

آیا به توصیه ما عمل می کنید و هفته ای یک بار با ماشین خود رانندگی می کنید؟ خب بهتر است بدانید ترفندهای دیگری را نیز میتوانید امتحان کنید. با این ۹ ترفند خودروی خود را از ویروس کرونا حفظ کنید:

 

۱-رانندگی با خودرو حداقل هفته ای یکبار

9 ترفند برای مراقبت از خودرو در قرنطینه!

باتری خودرو به مرور زمان شارژ خالی می کند و بهترین راه برای جلوگیری از خوابیدن باتری، رانندگی در فواصل زمانی منظم می باشد. روش های افزایش طول عمر باتری خودرو را به یاد دارید؟ یادتان باشد که باتری در آب و هوای سرد زودتر خالی می شود. پس در حال حاضر و در شرایط قرنطینه کرونا ، بهترین راه رانندگی به صورت هفته ای یکبار می باشد.


۲-استفاده از یک تریکل شارژر

تریکل شارژر

تریکل شارژر به وسیله ای گفته می شود که از یک سمت به سوکت دیوار و از طرف دیگر به پایانه های باتری متصل می شود. اگر نمیتواند به طور منظم با خودرو رانندگی کنید، پس بهتر است برای شارژ کردن باتری از یک شارژر تریکل استفاده کنید.


۳-استفاده از یک پارکینگ امن

9 ترفند برای مراقبت از خودرو در قرنطینه!

پارک کردن خودرو به طور طولانی مدت روی سطح نرم مثل خاک یا چمن، باعث می شود رطوبت از زیر به داخل خودرو نفوذ کند و باعث زنگ زدگی می شود. پس محل پارک خودرو را باید هوشمندانه انتخاب کنید. در صورتی که به پارکینگ یا گاراژ مناسب دسترسی ندارید، جایی مناسب برای پارک خودرو پیدا کنید.


۴-پر کردن مخزن سوخت خودرو

9 ترفند برای مراقبت از خودرو در قرنطینه!

بهتر است خودروی خود را بنزین بزنیدو بعد در پارکینگ بگذارید. فقط یادتان باشد کرونا در پمپ بنزین ها را جدی بگیرید و حتما بعد از بنزین زدن دست های خود را ضد عفونی کنید.


۵-استفاده نکردن از ترمز دستی

ترمز دستی

استفاده از ترمز دستی و رها کردن خودرو به آن حالت در طولانی مدت، باعث می شود که لنت های ترمز و روتور ها به هم بچسبند. شاید مسئله چندان مهمی نباشد، ولی رعایت آن خالی از لطف نیست.


۶-استفاده از یک کاور خودرو

9 ترفند برای مراقبت از خودرو در قرنطینه!

کاور میتواند از رنگ بدنه خودرو محافظت کند، پس بعد از تمیز کردن خودرو، یک کاور روی آن بکشید. یادتان باشد که کشیدن کاور روی خودروی کثیف، به جای منفعت ، ضرر می رساند!


۷-استفاده از وکس برای محافظت از رنگ بدنه خودرو

وکس

اگر میخواهید خودروی خود را به مدت طولانی در پارکینگ رها کنید، بهتر است برای حفظ رنگ بدنه ماشین، بهتر است از وکس استفاده کنید. این کار باعث ماندگاری و دوام رنگ، و جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و سایر آلاینده به رنگ آن می شود.


۸-رعایت نکات نگهداری نرمال از خودرو

9 ترفند برای مراقبت از خودرو در قرنطینه!

اگرچه این روزها کمتر سوار ماشین خود می شوید، اما لازم است که به اقدامات پیشگیرانه خود ادامه دهید. در فواصل زمانی منظم روغن خودرو را تعویض کنید و ترمزهای اتومبیل را نیز بررسی کنید.


۹-جلوگیری از ورود موش و سایر جواندگان در محوطه خودرو

9 ترفند برای مراقبت از خودرو در قرنطینه!

با توجه به محل زندگی شما، اگر خودرو را رها کنید، ممکن است به مهمانخانه ی جوندگان تبدیل شود. پس سعی کنید در گاراژ ، تله موش قرار دهید و ماشین را از هر گونه خرده مواد غذایی تمیز کنید.

 

اشتراک گذاری :