همه چیز درباره تورم لاستیک خودرو!
همه چیز درباره تورم لاستیک خودرو!

بالا آمدگی یا تورم لاستیک یک مشکل اساسی می باشد. حتما برای شما پیش آمده که حین رانندگی به طور ناگهانی متوجه مشکلی در تایرهای خودرو شوید. و بعد از بررسی با یک ورم تخم مرغی شکل در دیواره های تایر خودرو مواجه شوید. خب چرا این اتفاق رخ داده است؟ آیا میتوان با تایر متورم به رانندگی ادامه داد؟ با لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا همه چیز درباره تورم لاستیک خودرو! را بدانید.

 

تورم لاستیک چیست؟

همه چیز درباره تورم لاستیک خودرو!

آیا میدانید دلیل ترکیدن لاستیک در تابستان چیست؟ ممکن است متوجه بالاآمدگی در دیواره های خودروی خود شوید که با نام هایی مثل برآمدگی دیواره های لاستیک، تورم لاستیک و یا بالا آمدگی تایر شناخته می شود. در هر صورت این نشانه تایر فرسوده می باشد. گاهی برآمدگی شبیه یک تخم مرغ می باشد و گاهی به قدری جزئی که فقط مکانیک حرفه ای میتوان آنرا تشخیص دهد.


چه چیزی باعث بالا آمدگی لاستیک می شود؟

همه چیز درباره تورم لاستیک خودرو!

تورم به دلایل مختلفی رخ می دهد که رایج ترین آن در تماس بودن دائم با جاده می باشد. در صورتی که اخیرا ماشین شما داخل گودال یا دست اندازی افتاده، پس دلیل تورم لاستیک همان است. البته این تنها دلیلش نیست.کوچکترین برخورد و تصادفی با خودرو میتواند باعث انتقال وزن آن به بخشی مثل تایرها شود که در نهایت منجر به برآمدگی لاستیک ها خواهد شد.

سایر علل ایجاد تورم در لاستیک شامل اشتباه در ساخت و ساز، فرسوده شدن تایر به مرور زمان و مسافتهای طولانی منجر به آسیب تایر و پنچر شدن آن می شود.همچنین در صورتی که در منطقه ای با آب و هوای سرد زندگی می کنید، لاستیک ها خاصیت انعطاف پذیری خود را زودتر از دست می دهند.


آیا میتوان با تایر فرسوده رانندگی کرد؟

اگر وقتی در منطل هستید، متوجه تورم در لاستیک خودرو شدید، پس قطعا نباید با ماشین رانندگی کنید. متاسفانه لاستیک های متورم و فرسوده، دیگر مناسب رانندگی نیستند. کافیست به طور ناگهانی ترمز بگیرید، یا بپیچید تا این برآمدگی منجر به ترکیدن لاستیک و پنچر شدن آن شود.


چگونه لاستیک متورم را تعمیر کنیم؟

متاسفانه، هیچ راهی برای تعمیر تورم لاستیک وجود ندارد. ساده ترین و بهترین راه برای خلاص شدن از برآمدگی لاستیک، تعویض تایر می باشد. به منظور ایجاد تعادل در لاستیک های جلو و عقب، بهتر است همه آنها را به طور همزمان تعویض کنید. اگر متوجه شدید لاستیک های نو باد کرده اند، باید چرخ ها را باز کنید و هر گونه پارگی داخلی آن را چک کنید. اگر چنین باشد، اشتباه از شرکت سازنده می باشد و میتوانید هزینه تعویض لاستیک را درخواست کنید.

Source :

carbibles

اشتراک گذاری :