روسیه، دومین بازار خودروی بزرگ اروپا!
روسیه، دومین بازار خودروی بزرگ اروپا!

به گفته آژانس خبری Avtosat، علیرغم کاهش فروش خودرو در آگوست، بازار خودروی روسیه ، پس از آلمان به بزرگترین بازار خودرو در اروپا تبدیل شد. در ماه گذشته، علاقمندان به خودروهای روسی ، حدود ۱۳۰۰۰۰ خودروی جدید (به استثنای خودروهای تجاری) خریداری کردند. با اینکه فروش خودرو در آگوست نسبت به سال گذشته حدود ۰٫۵ درصد کاهش یافته است. ولی این رکود اقتصادی مانع پیشرفت سه پله ای روسیه در لیست بزرگترین بازارهای اتومبیل اروپا نشد! با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا از جزئیات خبر “روسیه، دومین بازار خودروی بزرگ اروپا! ” مطلع شوید.

 

روسیه، دومین بازار خودروی بزرگ اروپا!

با وجود افت شدید صنعت خودرو به خاطر شیوع بیماری کرونا، المان با فروش ۲۵۱۰۰۰ وسیله نقلیه در ماه تابستان، همچنان رهبر بی چون و چرای فروش خودرو در اروپاست. ارقام ارائه شده توسط خودروسازان نشان می دهد که فروش خودرو در آگوست نسبت به سال های گذشته نزدیک ۲۰ درصد کاهش داشته است. البته تحلیل گران بر این باورند که این افت شدید، به دلیل آمار فروش بی سابقه در سال گذشته به دست آمده است.

فرانسه با فروش بیش از ۱۳۰۰۰۰ وسیله نقلیه جدید به مقام سوم رسید و بعد از آن ایتالیا با فروش ۸۹۰۰۰ خودروی جدید قرار گرفت. مشتریان انگلیسی نیز با خرید ۸۷۰۰۰ خودرو ، مقام پنجم در لیست بازارهای بزرگ خودرو را به دست آوردند.

درحالی که آلمان تا ماه آگوست ، مقام نخست خود را حفظ کرد، فرانسه و انگلیس به ترتیب مقام های دوم و سوم خود را از دست دادند و روسیه به مقام دوم رسید. به طور کلی بنا به گفته تحلیل گران،  بازار خودروی اروپا دچار رکود فصلی شد.

اشتراک گذاری :