سانروف یا مونروف؟ چه تفاوتی دارند؟
سانروف یا مونروف؟ چه تفاوتی دارند؟

سازندگان خودرو دائما در حال یافتن بهترین تکنولوژی در اتومبیل ها هستند. در واقع یک نبرد بزرگی بین آنهاست تا به رتبه اول دست یابند. هر شرکت خودروسازی با ارائه ویژگی های مدرن و جذاب سعی به جلب توجه مشتریان دارد. این روزها آنها سعی در  استفاده از مونروف و سانروف در خودروها دارند. با اینکه اغلب افراد اسم سانروف و مونروف را به طور اشتباه به جای یکدیگر استفاده می کنند، باید بدانید که تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد. سانروف یا مونروف؟ چه تفاوتی دارند؟ با لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید.

 

سانروف چیست؟

سانروف (SunRoof ) یک پنل غیر شفاف فلزی و اتوماتیک روی سقف اتومبیل می باشد که میتوان آن را تنظیم و جابجا کرد. از آنجایی که سانروف فلزی ست، میتوانید ورود نور به خودرو را کنترل کنید.سانروف معمولا با رنگ بدنه خودرو مطابقت دارد. سانروف که از جنس فلز با کیفیت است، امنیت بیشتری نسبت به مونروف دارد. این نوع سقف خودرو گاهی به صورت کشویی ساخته می شود و گاهی به صورت جدا شونده و با باز شدن آن امکان ورود هوای تازه به کابین پیدا می شود. گاهی سانروف به صورتی ست که پنل فلزی به سمت سقف جدا می شود و یا به سمت بالا می رود.


مونروف چیست؟

مونروف (MoonRoof) پنل شیشه ای شفاف یا رنگی ثابتی است که نمیتواند از خودرو جدا یا جابجا شود. از آنجایی که مونروف شیشه ایست، امکان ورود نور به داخل ماشین را می دهد.  این نوع سقف در خودرو ، امکان وورد هوای تازه به داخل کابین خودرو را میسر می سازند. مونروف که دارای شیشه رنگی می باشد، به راحتی می شکند. برخی از مونروف ها دارای یک پنل کشویی داخلی می باشند که با رنگ فضای داخلی خودرو مطابقت دارد. وقتی این پنل را باز کنید، مونروف را خواهید دید.

خودروهای مدرن به پنل شیشه ای و فلزی به طور همزمان مجهز هستند و میتوانید طبق سلیقه خودتان آن را تنظیم کنید. در این صورت هم مونروف دارید هم سانروف! یک تیر و دو نشان! پس یادتان باشد خودروی شما ممکن است به مونروف مجهز باشد و شما تابحال آن را سانروف می نامیدید.


سقف پانورما چیست؟

انواع مختلفی از سانروف و مونروف شامل پاپ آپ، اسپویلر، داخلی، جدا شونده، جمع شونده، برقی و غیره وجود دارند. پانورما یکی از محبوب ترین نوع آن می باشد که معمولا یک ویژگی ثابت اغلب خودروهای لوکس به شمار می رود. سقف های پانورما در خودرو با چندین پنل در سقف هستند که گاها قابل حرکت یا ثابت می باشند. این نوع سقف های متحرک به سرنشینان خودرو این امکان را می دهد تا بتوانند با باز کردن آن نور خورشید و هوای تازه را به داخل کابین وارد کنند.

 

سانروف یا مونروف؟ کدامیک بهتر است؟

برای اکثر خریداران، سانروف و مونروف یکسان هستند و تفاوت آنها را نمی دانند. حالا که به تفاوت های بین سانروف و مونروف آگاه شدید، میتوانید یکی را انتخاب کنید.. نصب سانروف و مونروف روی خودروها به طور کلی گران تمام خواهد شد. علیرغم تفاوت های جزئی که دارند، هر دوی آنها میتوانند تجربه رانندگی را برای شما بهبود بخشند. مهمتر اینکه هنگام فروش خودرو، خریداران بیشتری خواهد داشت!

Source :

carfromjapan

اشتراک گذاری :