ماجرای دنباله دار آب و هوا در بنزین!
ماجرای دنباله دار آب و هوا در بنزین!

حتما تا الان متوجه اخبار ضد و نقیض در رابطه با وجود آب وهوا در بنزین برخی جایگاه های سوخت کشورمان شده اید! این اتفاقها  گاها در شهرهایی مثل ایلام، کرج، قزوین و مشهد رخ داده و به دلیل ترکیب آب و هوا با بنزین ، ماشین ها بعد از سوخت گیری روشن نشده بودند! همانطور که می دانید به تازگی نیز فیلمی از یک راننده تاکسی در فرودگاه امام تهران در فضای مجازی منتشر شده است. مشاهدات در این فیلم حاکی از آن است که حدود ۴۰ لیتر از ۶۰ لیتر بنزینی که در جایگاه سوخت آزادراه تهران-قم زده ، آب بوده است! ماجرای دنباله دار آب و هوا در بنزین! چیست؟ با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید..

 

متاسفانه شایعات در رابطه با کیفیت سوخت خودروهای ایرانی همچنان ادامه دارد ولی مسئولان این قضیه را غیر ممکن می خوانند! این مسائلی مثل بنزین بی کیفیت، کم فروشی و حالا ترکیب آب با بنزین، باعث نگرانی رانندگان شده است. با گران شدن بنزین و البته سوء استفاده برخی از افراد سودجو، تابحال چندین مورد فروش آب و هوا با بنزین جایگاه های سوخت در کشورمان گزارش شده است.

ماجرای دنباله دار آب و هوا در بنزین!

این مشکل جدید نیست و قبلا هم مسئولان در این رابطه حرفهایی زده بودند. بنا به گفته کارشناسان نظارت کمی و کیفی به صورت هفتگی و ماهانه صورت می گیرد.  معمولا ۴ ماه یکبار به طور سر زده به جایگاه های سوخت می روند و بر کار آنها نظارت صورت می گیرد.روند بازرسی به این صورت است که آنها وزن مخصوص بنزین را برآورد می کنند. اگر این مقدار ۲ واحد کمتر از عدد بارنامه باشد، نشان دهنده ی آلوده بودن بنزین می باشد.

ماجرای دنباله دار آب و هوا در بنزین!

از انجایی که آب نسبت به فراورده های نفتی سنگین تر است، آب به بخش های زیرین می رود. برای بررسی وجود آب در مخزن بنزین جایگاه های سوخت، از یک میله آغشته به کرم خاص استفاده می کنند. این کرم زرد رنگ در صورت تماس با آب قرمز می شود. این میله به انتهای مخزن وارد می شود و بیرون آورده می شود. اگر کرم قرمز رنگ شد، پس آب در مخزن بنزین وجود دارد. گفته می شود بازرسان با استفاده از دوربین های جایگاه ها نیز به عملکرد آنها نظارت دارند و به چنین تخلفاتی رسیدگی می شود.

 

اشتراک گذاری :