تعویض لنت ترمز در 5 مرحله ساده!
تعویض لنت ترمز در ۵ مرحله ساده!

لزومی ندارد پول هنگفتی به یک تعمیرکار ماشین بدهید تا ترمزهای شما را عوض کند! تعویض لنت ترمز اغلب خودروها به سادگی انجام می شود. با استفاده از ابزاری ساده و کمی زمان، میتواند در هزینه ها صرفه جویی کنید. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا تعویض لنت ترمز در ۵ مرحله ساده! را به شما آموزش دهیم:

 

۱-چرخ های خودرو را باز کنید!

تعویض لنت ترمز در 5 مرحله ساده!
باز کردن چرخ خودرو

احتمالا شما حین رانندگی آکسل ها را شکسته اید، پس باز کردن آن آسان می باشد. آکسل یا محور چرخ را از پایین آزاد کنید و سپس مهره های بالای آن را باز کنید. این باعث می شود هنگام برداشتن آکسل، چرخ سر جایش بماند و به سادگی بتوانید چرخ را بیرون بیاورید. نمیتوان بدون برداشتن چرخ خودرو، لنت ترمز را تعویض کرد!


۲-کولیس ترمز را باز کنید!

تعویض لنت ترمز در 5 مرحله ساده!
باز کردن کولیس

در بیشتر خودروها، مرحله بعدی باز کردن کولیس است تا بتوان به راحتی لنت ترمز را بیرون کشید. البته در برخی خودروها نیز میتوان بدون باز کردن کولیس، لنت را بیرون آورد. کولیس ترمز در بالای دیسک ترمز، در موقعیت ساعت ۱۲! قرار دارد. در قسمت پشتی کولیس، پیچ هایی به چشم می خورد. این پیچ ممکن است شش گوش یا آلن باشد. این دو پیچ را باز کنید و کنار بگذارید.

کولیس را از بالا به سمت بیرون بکشید، سعی کنید با چرخاندن، آن را شل کنید. اگر سرسختی کرد، چند ضربه به آن بزنید و به سمت بالا بکشید. مراقب باشید به لوله  ترمز (شیلنگ مشکی که هنوز متصل است) ضربه ای وارد نکنید.


۳-لنت های ترمز کهنه را بیرون بیاورید!

تعویض لنت ترمز در 5 مرحله ساده!
باز کردن لنت ترمز

قبل از درآوردن لنت ترمز قبلی، به چگونگی نصب آن دقت کنید. اگر اطراف لنت ، گیره های فلزی دیده می شود، موقعیت آن ها را یاد بگیرید تا بتوانید دوباره همه چیز را سر جایش قرار دهید. بد نیست اگر با گوشی خود از تنظیمات آن عکس بگیرید تا مطمئن شوید. با در آوردن کولیس، به راحتی میتوان لنت ها را بیرون کشید. هرچند شاید لازم شود چندین ضربه آرام به آن بزنید تا کمی شل شود. اگر نوار های فلزی در اطراف لنت ترمز دیده می شود، آنها را به آرامی به کنار بکشید ، چرا که بعدا نیاز می شوند. حالا لنت ترمز جدید را سر جایش قرار دهید و گیره های فلزی را مثل قبل نصب کنید. مطمئن شوید که لنت سر جایش محکم شده است.


۴-پیستون ترمز را فشرده سازی کنید!

تعویض لنت ترمز در 5 مرحله ساده!
فشرده سازی پیستون ترمز

اگر به داخل کولیس نگاه کنید، یک پیستون گرد می بینید. این چیزی ست که از پشت به لنت ترمز فشار می آورد. مشکل اینجاست که با فرسوده شدن لنت ترمز، پیستون ها سعی می کنند خود را با آن وقف دهند. خب استفاده از این پیستون، مثل این است که یک کادیلاک را در شهر نیویورک پارک کنید! میتوانید این کار را انجام دهید، ولی احتمال آسیب زیاد است! پس برای اینکه لنت ترمز جدید را خراب نکند، پیستون را سر جای اولش فشار دهید.


۵-کولیس ترمز را مجددا نصب کنید!

تعویض لنت ترمز در 5 مرحله ساده!
نصب مجدد کولیس

با فشرده سازی پیستون، میتوانید به آسانی کولیس را روی لنت های جدید نصب کنید. وقتی کولیس را در جای خود قرار دادید، وقتش رسید پیچ هایی که باز کردید را دوباره ببندید و محکم کنید. چندین بار پدال ترمز را فشار دهید تا مطمئن شوید همه چیز به شرایط نرمال باز گشته است. آیا میدانید پدال ترمز زیر پای شما چگونه باید باشد؟ وقتی بار اول و دوم روی پدال ترمز ضربه می زنید، پدال کمی نرم است، تا اینکه پیستون جای اولیه خود را در پشت لنت پیدا کند. حالا چرخ ها را سر جایشان قرار دهید و مطمئن شوید پیچ ها را محکم کرده اید. تمام شد. به همین سادگی!

Source :

liveabout

اشتراک گذاری :