چگونه صدای اگزوز را زیاد کنیم؟
چگونه صدای اگزوز را زیاد کنیم؟

آیا تابحال پشت چراغ قرمز ، صدای وزوز یا گاز خوردن خودرو به گوشتان رسیده است؟ یا هربار که در بزرگراه سرعت خودرو را زیاد می کنید، صدایی  مانند BWAAAAAA را شنیده اید؟ در واقع این به خاطر یک سیستم اگزوز با صدای بلند می باشد. خب حالا با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه باشید تا بدانید چگونه صدای اگزوز را زیاد کنیم؟

 

۱-اگزوز مستقیم

این روشی ست که بیشتر در ماشین های مسابقه ای استفاده می شود و گاها کامیون ها هم برای افزایش صدای اگزوز ماشین خود بکار می بردند. لوله کشی مستقیم یک لوله ساده است که به طور مستقیم از هدرهای عقب ماشین خارج می شود. این لوله های مستقیم صدای بلند و بوی بدی تولید می کنند و گاهی حتی شعله های بزرگی از لوله اگزوز بیرون میزند. این روند شاید برای یکی دو ماه جذاب باشد ولی در طولانی مدت خسارت زیادی خواهد زد.


۲- سیستم اگزوز Cat-back

چگونه صدای اگزوز را زیاد کنیم؟

این یکی از محبوب ترین روش ها برای صدادار کردن اگزوز می باشد ، چرا که هم ارزان است و هم همزمان میتوان از مبدل کاتالیزوری استفاده کرد و قوانین را هم زیر پا نگذاشت. یکی دیگر از مزایای سیستم اگزوز Cat Back این است که حتی بعد از یک ساعت و نیم رانندگی ممتد،صدای اگزوز آزار دهنده نخواهد شد. پس اگر میخواهید صدای اگزوز بیشتر شود، از روش  Cat Back استفاده کنید.


۳-اسپیکرها

هرچند کمتر جایی در بازار برای شما این کار را انجام می دهند، اما امروزه بسیاری از تولید کنندگان در ماشین های خود میکروفون هایی می گذارند که صداهای موجود در موتور را تقویت می کنند. گاهی هم به صورت موزیکی که صدای موتور را شبیه سازی کرده می باشد که حتی در سیستم از اگزوز وجود ندارد. خب پس این صدا فیک است. اگر به دنبال چیزهای جعلی نیستید، پس آن را امتحان نکنید.


۴-هدرها

چگونه صدای اگزوز را زیاد کنیم؟

هدرها لوله های اختاپوس شکلی هستند که از طرفین موتور خارج می شود. آنها اولین جایی هستند که اگزوز وسیله نقلیه بیرون می آید. از انجایی که هدرها میتوانند جریان را بهبود ببخشند، قادر به تغییر صدای سیستم اگزوز هم هستند و حتی میتوانند اسب بخار را هم افزایش دهند. این هدرها نسبت به عملکردی که دارند،بسیار گران قیمت هستند.


۵-ایجاد سوراخ در اگزوز

چگونه صدای اگزوز را زیاد کنیم؟

این یکی از ساده ترین و رایج ترین راه ههای صدا دار کردن سیستم اگزوز می باشد، البته همیشه از روی عمد نیست. اگر سیستم اگزوز نشتی داشته باشد، یا موفلر دارای سوراخی باشد، صدای بلندی از اگزوز بیرون خواهد امد. برای انجام این کار تنها به یک دریل، شاید یک چکش و یک سیستم اگزوز سالم دارید. کافیست سوراخی در صدا خفه کن اگزوز ایجاد کنید. سپس تمام طول اگزوز را چکش بزنید. و حالا از صدای اگزوز لذت ببرید!! و اما اگر میخواهید راه های کاهش صدای اگزوز ماشین را بشناسید، این مقاله را بخوانید.

اشتراک گذاری :