مراحل تعویض فیلتر هوا خودرو!
مراحل تعویض فیلتر هوا خودرو!

یک سری کارهای ضروری برای خودرو را خودتان به تنهایی میتوانید انجام دهید. کمک خواستن از مکانیک و افراد متخصص برای تعویض چراغ یا تعویض فیلتر خودرو کاری غیر ضروریست، چرا که یه فرد بی تجربه هم میتواند در ۵ دقیقه این کار را انجام دهد. در واقع بعد از خواندن این مقاله متعجب می شود که چرا تابحال برای چنین کاری هزینه گزافی به مکانیک پرداخت می کردید! تنها کاری که باید انجام دهید، خرید یک فیلتر هوای جدید می باشد. با پارت جنیون همراه شوید تا مراحل تعویض فیلتر هوا خودرو! را برای شما شرح دهیم.

 

فیلتر هوا چیست؟

فیلتر هوا خودرو
فیلتر هوا خودرو

فیلتر هوا برای عملکرد صحیح موتور ماشین شما لازم است. هوا نهایتا با سوخت ترکیب خواهد شد و زمانی که شما ماشین را روشن کنید، شمع موتور این ترکیب را مشتعل می سازد. نتیجه این فرایند ، احتراق داخلی می باشد.

وظیفه فیلتر هوا ، تمیز ساختن هوایی ست که به موتور وارد می شود. در واقع موتور برای عملکرد صحیح به این اتفاق نیاز دارد. متاسفانه،هوای بیرون خودرو پر از آلودگی ست و به راحتی نمی سوزد. موتور خودرو گرد و غبار و پر پرندگان را به داخل می کشد و مطمئنا شما نمیخواهید اینها بخشی از احتراق موتور شما باشند! به همین دلیل فیلتر هوا برای عملکرد صحیح و کارآمد موتور ضروری ست.

 

مراحل تعویض فیلتر هوا

مراحل نصب فیلتر هوا
مراحل نصب فیلتر هوا

۱-یک فیلتر هوای جدید بخرید!

فیلترهای هوا فوق العاده ارزان هستند و به راحتی در فروشگاه های لوازم یدکی در دسترس هستند. شما با مطالعه دفترچه راهنمای خودرو و بررسی لیست فیلتر هوای موجود در فروشگاه، باید فیلترهوای مناسب ماشین خود را تهیه کنید. معمولا در این لیست فیلترهوای مناسب برای هر مدل ماشین تعیین شده است. بهتر است چند فیلتر هوا خریداری کنید تا برای دفعات بعدی داشته باشید.


۲-کاپوت را باز کنید و جعبه فیلتر هوا را پیدا کنید!

پیدا کردن جعبه فیلتر هوا خودرو کار چندان دشواری نیست. معمولا به صورت یک جعبه پلاستیکی سیاه رنگ می باشد که در بالا یا اطراف موتور قرار دارد. احتمالا یک شیلنگ بزرگ هم در اطراف آن خواهید دید.


۳-فیلتر هوای کثیف را بیرون بیاورید!

باز کردن جعبه فیلتر هوا بسیار ساده می باشد و باید تنها گیره های فلزی که آن را محکم کرده است را باز کنید. سپس به راحتی فیلتر هوای قدیمی را در بیاورید.


۴-فیلتر را بررسی کنید!

وضعیت فیلتر هوای قدیمی را میتوانید به راحتی بررسی کنید. یکی از نشانه های فیلتر هوای کثیف تغییر رنگ آن می باشد. اگر خاکستری بود، پس زمان تعویض فیلتر هوا فرا رسیده است.در صورتی که بین لایه های آن پر از گرد و غبار می باشد، بدان معناست که مدتهاست اجازه ورود هوای تمیز به داخل را نمیداده است.


۵-فیلتر جدید را نصب کنید!

فیلتر قدیمی را دور بیاندازید و فیلتر جدید را داخل جعبه قرار دهید. مطمئن شوید که فیلتر به درستی در جایش قرار گرفته است. درب جعبه فیلتر هوا را ببندید و مطمئن شوید که گیره ها چفت شده اند.

Source :

carbibles

اشتراک گذاری :