کالیپر ترمز خودرو چگونه کار می کند؟
کالیپر ترمز خودرو چگونه کار می کند؟

سیستم ترمز اولین بار توسط برتا بنز همسر کارل بنز،در سال ۱۸۸۶ اختراع شد. همانطور که میدانید خودرو برای حرکت به عقب، پیچیدن به چپ و راست و متوقف شدن نیاز به یک سیستم پیچیده دارد و آن سیستم ترمز خودرو می باشد.  وجود کالیپر یا همان کولیس ترمز برای متوقف ساختن خودرو ضروری ست و یکی از مهمترین قطعات این سیستم به شمار می رود.  با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا بدانید کالیپر ترمز خودرو چگونه کار می کند؟

 

کالیپر ترمز خودرو چگونه کار می کند؟

به طور کلی دو توع سیستم ترمز دیسکی و طبلی وجود داد. سیستم ترمز طبلی قدیمی تر و البته ارزان تر می باشد. اتومبیل های قدیمی و کامیون ها از ترمز های طبلی استفاده می کنند. امروزه اغلب اتومبیل ها دارای ترمز دیسکی در چرخ های جلویی هستند ولی بسیاری از خودرو و کامیون ها دارای ترمز دیسکی هم در چرخ های جلو و هم چرخ های عقب می باشند. در سیستم ترمز دیسکی ، چرخ های خودرو به دیسک های فلزی ، یا روتورها وصل هستند که همراه با چرخ ها می چرخند. وظیفه کالیپر ترمز ، کاهش سرعت چرخ های ماشین با ایجاد اصکاک با روتورها می باشد.

کولیس ترمز مثل یک گیره روی روتور قرار می گیرد. داخل هر کولیس یک جفت لنت ترمز وجود دارد. وقتی شما پا روی پدال ترمز قرار میدهید، روغن ترمز از سیلندر اصلی ، باعث ایجاد فشار هیدرولیکی بر یک یا چند پیستون در کالیپر ترمز می شود  و لنت ها را به سمت روتورها حرکت می دهد. لنت ها دارای سطوحی با اصطکاک بالا هستند که باعث کاهش سرعت و یا حتی توقف روتور ها می شوند. با متوقف شدن روتور، چرخ خودرو نیز از حرکت باز می ایستد.

به طور کلی دو نوع کالیپر ترمز وجود دارد: کالیپر ثابت و کالیپر شناور. کالیپرهای شناور در جهت داخل و خارج روتور حرکت می کنند و در بخش داخلی روتور یک یا دو پیستون وجود دارد. وقتی که ترمز گرفته می شود، این پیستون ، کالیپر را هل می دهد و در دو سمت روتور ایجاد اصطکاک می کند. کالیپرهای ثابت ، همانطور که از نامش پیداست معمولا حرکت نمی کنند. کولیس های ثابت به دلیل عملکرد بهتر، اولویت دارند ولی از نوع شناور گران تر هستند . معمولا کولیس های ثابت دارای دو یا حداکثر شش جفت پیستون در دو سمت روتور می باشند.

 

اشتراک گذاری :