5 نکته مهم برای رانندگی ایمن در شب!
۵ نکته مهم برای رانندگی ایمن در شب!

بر اساس آمار ، حدود ۴۰% از تصادفات در طول شب رخ می دهد. با یادگیری نکات ایمنی برای رانندگی در شب و همچنین رانندگی در جاده های برفی می توان درصد این تصادفات را کاهش داد.هر چند این نکات به نظر ساده و پیش پا افتاده برسند ولی بی توجهی به همین نکات ساده، باعث مرگ و میر می شود.با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا ۵ نکته مهم برای رانندگی ایمن در شب! را به شما آموزش دهیم.

 

۱-چراغ جلو خودرو را روشن کنید!

5 نکته مهم برای رانندگی ایمن در شب!

سعی کنید خود را عادت دهید تا یک ساعت قبل از غروب خورشید (به ویژه هنگام گرد و غبار یا هوای ابری ) ، چراغ های جلوی خودرو را روشن کنید. در واقع روشن کردن هدلایت در این تایم از روز ، به این منظور است که سایر رانندگان در جاده شما را به خوبی ببینند. یادتان باشد از نور بالا استفاده نکنید، چرا که انعکاس نور در چشم سایر رانندگان مشکل ساز خواهد شد.


۲-فاصله ایمن با خودروی جلویی حفظ کنید!

فاصله ایمن با خودروی جلویی

اغلب ما همیشه دچار این اشتباه سپر به سپر حرکت کردن می شویم و در فاصله نزدیکی با ماشین جلویی رانندگی می کنیم. در طول شب باید، حتی بیشتر از روزها، از ماشین جلویی فاصله بگیریم. چرا که رانندگان در تاریکی ، فرصت کمتری برای عکس العمل دارند. علاوه بر این، با حفظ فاصله ایمن با خودروی جلویی، کمتر او را تحت فشار قرار می دهیم. در این شرایط، انعکاس نور چراغ های جلوی شما، داخل آینه ماشین جلویی می افتد و ممکن است حواس راننده پرت شود. همچنین باعث عصبی شدن راننده می شود و ممکن است تصمیمات غیرمنتظره و اشتباه بگیرند و منجر به تصادف شود. در صورتی که فاصله خود را با ماشین جلو حفظ کنید، خودتان هم دید بهتری دارید.


۳-هشیار باشید!

5 نکته مهم برای رانندگی ایمن در شب!

شاید این مورد پیش پا افتاده به نظر برسد، ولی یکی از مهمترین نکاتیست که در طول رانندگی در شب باید رعایت کنید. حتی اگر بارها این مسیر را طی کرده اید، ولی شب ها باید آمادگی هر اتفاقی را داشته باشید. پس نکات امنیتی را رعایت کنید. چراغ های جلو را روشن کنید. آینه را چک کنید. در واقع باید حواستان به موتورسوار ها، عابران پیاده و هر چیزی باشد. به طور مثال، ممکن است بچه ها در خیابان مشغول بازی باشند، حیوانات در حال عبور باشند و غیره.


۴-سرعت خودرو را کاهش دهید!

کاهش سرعت خودرو

شاید وسوسه شوید در ساعات خلوت و تاریک ، سرعت خودرو را افزایش دهید! ولی باید حتی نسبت به سایر مواقع، آهسته تر برانید. چرا که رانندگان در تاریکی، به فرصت بیشتری برای عکس العمل در برابر اتفاقات ناگهانی دارند. از آنجایی که دوچرخه سواران و عابران پیاده را طول شب نمیتوان به راحتی دید، باید سرعت خود را کاهش دهید.


۵-آینه خودرو را تنظیم کنید!

تنظیم آینه خودرو

این یک نکته ساده ولی موثر است. برای اینکه انعکاس نور سایر ماشین ها، چشمان شما را اذیت نکند، بهتر است شب ها، زاویه آینه ماشین را تغییر دهید. این باعث می شود که نور ماشین عقبی، حواس شما را پرت نکند. همچنین به یاد داشته باشید که هرگز به طور مستقیم به چراغ های جلوی خودروی روبرو نگاه نکنید.

اشتراک گذاری :