ترفندهای تخلیه بنزین از مخزن خودرو!
ترفندهای تخلیه بنزین از مخزن خودرو!

تخلیه بنزین از مخزن ماشین، چه بخاطر استفاده از سوخت نامناسب و چه برای انجام تعمیرات، کار ساده ای نیست. مخزن بنزین به گونه ای طراحی نشده که بنزین به راحتی از آن خارج شود، چرا که در غیر این صورت موجب آتش سوزی و یا خرابی سایر قطعات می شود. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا به شما ترفندهای تخلیه بنزین از مخزن خودرو! را آموزش دهیم:

 

تخلیه بنزین از طریق شیلنگ

ترفندهای تخلیه بنزین از مخزن خودرو!

۱-تا زمانی که مخزن تقریبا خالی شود، از ماشین کار بکشید! ماشین را روشن کنید و در همان اطراف با ماشین رانندگی کنید. تا جایی که باک بنزین خالی شود. حالا ماشین را پارک کنید و منتظر بمانید تا خنک شود. با این روش، تعداد دفعاتی که باید سوخت را پمپاژ و تخلیه کنید، کاهش خواهد یافت. در صورتی که سوخت اشتباه داخل باک ریخته اید، ماشین را روشن نکنید. هرچند تخلیه یک باک پر ، پروسه زمان بری می باشد ولی غیر ممکن نیست.


۲-یک دستگاه تخلیه سوخت خریداری کنید! این دستگاه به طور دستی ، سوخت را از داخل مخزن خودرو بیرون می کشد و داخل یک کانتینر می ریزد. نوع خریداری شده باید مناسب مواد قابل احتراق باشد. هر جرقه ای در نزدیکی مخزن بنزین میتواند یک فاجعه رقم بزند! در واقع شما به یک شیلنگ ۳/۸ اینچی متصل به یک پمپ و یک کانتینر نیاز دارید.  اگر شیلنگ را داخل باک بگذارید و با دهان بنزین را تخلیه کنید، برای سلامتی شما فوق العاده خطرناک خواهد بود. حتما یک کپسول آتش نشانی برای موارد ضروری تهیه کنید.


۳-شیلنگ را داخل مخزن بنزین فرو ببرید! این سخت ترین مرحله تخلیه بنزین از ماشین می باشد. چرا که باک برخی از ماشین های مدرن دارای یک صفحه محافظ می باشد که در صورت تصادف از پاشیدن بنزین به بیرون جلوگیری کند. برای ماشین های مدرن یک شیلنگ کوچک تر و محکم تهیه کنید. این شیلنگ را داخل مخزن فرو ببرید تا زمانی که راهش سد شود. سپس آن را با فشار کمی از صفحه فلزی عبور دهید. حالا شیلنگ بزرگ تر متصل به پمپ را داخل شیلنگ کوچکتر قرار دهید.


۴-به صورت دستی پمپ بزنید تا بنزین خارج شود! حالا کافیست انتهای دیگر شیلنگ بزرگ را داخل کانتینر قرار دهید تا بنزین به صورت پمپاژ بیرون بیاید.


۵-شیلنگ را خارج کنید و باک را پر کنید! حالا مخزن سوخت خالی شده و آماده تعمیرات است. در صورتی که وسیله نقلیه بنزینی یا دیزلی دارید و سوخت نامناسب داخل باک ریخته اید، باید باک را با سوخت مناسب تمیز کنید.

 

تخلیه بنزین از درب تخلیه

ترفندهای تخلیه بنزین از مخزن خودرو!

۱-باید بدانید که باک همه خودروها را نمیتوان به طور مستقیم تخلیه کرد! ساده ترین راه این است که مخزن بنزین زیر خودرو را پیدا کنید و لوله ها را جدا کنید و درب تخلیه مخزن را باز کنید. به همین سادگی سوخت تخلیه می شود. برخی خودروها دارای پورت هایی زیر کاپوت هستند که با استفاده از ابزار خاص میتوان بنزین را تخلیه کرد. بهتر است در چنین شرایطی از مکانیک کمک بگیرید.


۲-یک ظرف زیر درب تخلیه قرار دهید! اگر چند گالن بنزین داخل باک هست، باید به اندازه کافی ظرف آماده کنید و زیر آن قرار دهید. گفتنش آسان است ولی هنگام عمل دردسر زیادی دارد. پس از قبل میزان سوخت را بسنجید و به اندازه کافی کانتینر همراه داشته باشید.


۳-زیر ماشین بروید و درب تخلیه را پیدا کنید! مخزن بنزین یک کانتینر بزرگ زیر خودرو می باشد که در همان سمت باک بنزین قرار دارد. ظرف را دقیقا زیر درب تخلیه قرار دهید. در برخی خودروها به راحتی میتوان درب تخلیه بنزین را باز کرد ولی گاهی نیاز به آچار هست.


۴-درب تخلیه را باز کنید و اجازه دهید سوخت در ظرف تخلیه شود! هر گالن بنزین به چند دقیقه زمان برای تخلیه شدن نیاز دارد. باید کاملا مراقب باشید و از آن غافل نشوید.


۵-درب تخلیه را ببندید و باک را پر کنید! مطمئن شوید ک درب تخلیه را محکم کرده اید . اگر لوله های سوخت را جدا کرده اید، آن را مجددا متصل کنید.

Source :

wikihow

اشتراک گذاری :