ترفند تمیز کردن شیشه خودرو!
ترفند تمیز کردن شیشه خودرو!

آیا پنجره های ماشین شما نیاز به شستشوی اساسی دارد؟ راه حل ساده آن در کابینت های منزل شماست! ترکیبی از سرکه، نشاسته ذرت و آمونیاک میتواند به شما کمک کند که شیشه های خودرو را بدون ایجاد لک، برق بیاندازید. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا ترفند تمیز کردن شیشه خودرو! را برای شما شرح دهیم:

 

تهیه وسایل مورد نیاز

ترفند تمیز کردن شیشه خودرو!

برای تمیز کردن خودرو در خانه باید ابتدا سرکه، آمونیاک، نشاسته ذرت را در یک سطل تمیز با آب گرم مخلوط کنید. وقتی محلول آماده شد، یک بطری اسپری و پارچه تمیز مثل حوله میکروفایبر تهیه و شروع به استفاده کنید.


چگونه شیشه ماشین را تمیز کنیم؟

ترفند تمیز کردن شیشه خودرو!

۱-محلول را آماده کنید.

در یک سطل، ۲ قاشق غذاخوری از نشاسته ذرت را با یک دوم فنجان آمونیاک، یک دوم فنجان سرکه سفید، و ۳ تا ۴ پیمانه یک لیتری آب گرم ترکیب کنید. آن را هم بزنید . طبیعی ست اگر رنگ شیری به خود بگیرد.

۲-محلول را روی شیشه خودرو اسپری کنید.

این ترکیب آماده شده را داخل یک بطری اسپری بریزید و بر روی پنجره های ماشین اسپری کنید.

۳-پاک کنید، بشویید و خشک کنید.

بعد از مرحله ۲، محلول را با آب گرم از روی پنجره های خودرو پاک کنید، تا محلول و آلودگی ها از سطح ماشین زدوده شوند. سپس از یک پارچه یا حوله تمیز برای خشک کردن پنجره استفاده کنید.

۴-تکرار کنید.

این مراحل را برای تک تک پنجره ها به کار ببرید.


نکات مهم

سعی کنید این ترفند شستشوی پنجره های خودرو را در طول روزهای خنک و یا در سایه انجام دهید. این محلول در زیر آفتاب خیلی سریع خشک می شود ممکن است باعث ایجاد لک شود.

با استفاده از پارچه تمیز ، یک بار از داخل و یک بار از بیرون ، به سمت بالا و پایین پنجره را پاک کنید تا رد حوله روی شیشه نماند.

وقتی پارچه کثیف شد، آن را عوض کنید. این باعث می شود که آلودگی ها از پارچه به شیشه منتقل نشود.

اگر میخواهید کل ماشین را بشویید، بهتر است پنجره ها را در آخرین مرحله تمیز کنید. این کار باعث میشود بتوانید بقایای مواد شوینده روی پنجره ها را پاک کنید.

 

Source :

allstate

اشتراک گذاری :