چانگان Uni-K، ورژن چینی پورشه کاین!
چانگان Uni-K، ورژن چینی پورشه کاین!

کراس اور یونی کی چانگان، یکی از گران قیمت ترین خودروها در بین خودروهای چینی می باشد. در واقع یونی کی دومین خودرو از سری یونی چانگان است که از پشت  شبیه کراس اور کوپه آلمانی طراحی شده است. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا چانگان Uni-K، ورژن چینی پورشه کاین! را بشناسید.

 

در اوایل سال جاری، شرکت خودروسازی چانگان اولین مدل سری یونی ، یک کراس اور ۴٫۵۲ متری به نام یونی تی را ارائه کرد. یونی کی که دومین خودروی سری یونی می باشد، از یونی تو بزرگتر است.

کراس اور جدید یونی کی با ۴٫۸۷ متر طول از یونی تی بزرگتر  و ۵ سانتیمتر از پورشه کاین کوچکتر می باشد. علاوه بر این ، خودروی شاسی بلند آن دارای ۱٫۹۵ متر عرض، ۱٫۷ متر ارتفاع و فاصله محوری ۲٫۹۸ است. مقایسه این خودرو با خودروی شاسی بلند پورشه بی دلیل نیست، چرا که نمای پشت خودروی Uni-K چانگان ، چراغ های آن و سقف شیبدار با پورشه کوپه مو نمی زند. چراغ های عقب چانگان با نوار ال ای دی باریکی بهم متصل شده اند که بسیار به کراس اور پورشه شباهت دارد.

چانگان Uni-K، ورژن چینی پورشه کاین!

و اما نمای جلو .. نمای جلوی خودروی یونی کی چانگان کاملا منحصر به فرد می باشد و مشابه آن را ندیده اید.در جلو یک جفت چراغ LED تخت، چراغ های دیلایت و یک جلو پنجره چند وجهی لانه زنبوری، رینگ های آلیاژی ۲۱ اینچی، و مه شکن ستاره ای شکل به چشم می خورد.

چانگان Uni-K، ورژن چینی پورشه کاین!

از پیشرانه های خودرو Uni-K میتوان به  یک موتور بنزینی توربوشارژ ۲ لیتری از خانواده موتورهای بلو-ویل (نهنگ آبی) اشاره کرد که با یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک همراه است. در حال حاضر خودروی چانگان یونی-کی فقط با سیستم AWD (چهارچرخ محرک) در دسترس است، و البته به زودی اتومبیل دیفرانسیل جلو نیز ارائه خواهد شد.

چانگان Uni-K، ورژن چینی پورشه کاین!

هنوز مشخص نیست که خودروی یونی کی مثل سایر خودروهای سری یونی به اروپا می رسد یا خیر.. به هر حال در سال ۲۰۱۷، این کمپانی خودروهای چینی اعلام کرد که قصد فروش مدل های خود در قاره اروپا به صورت طولانی مدت را دارد.

اشتراک گذاری :