چگونگی بررسی شیلنگ خلاء خودرو!
چگونگی بررسی شیلنگ خلاء خودرو!

دانستن اینکه یک  شیلنگ خلاء خراب چه شکلی به نظر می رسد، در حفظ سلامت خودرو تاثیر گذار است. بسیاری از این شیلنگ ها بر قطعات اگزوز، گرمای محیطی و خلاص کار کردن خودرو کنترل دارند. با لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا چگونگی بررسی شیلنگ خلاء خودرو! را بدانید.

بررسی عملی و بصری

چگونگی بررسی شیلنگ خلاء خودرو!

۱هرگونه برآمدگی روی شیلنگ ها را چک کنید. اگر وقتی به یک شیلنگ دست می زنید، حالت نرم و اسفنجی دارد، نشان دهنده این است که توسط روغن خودرو آسیب دیده است.

  • *شیلنگ متورم و ترک خورده معمولا  بر اثر گرما آسیب دیده است. شاید این شیلنگ ها بیش از حد به منابع گرما زیر کاپوت نزدیک هستند و یا شاید به دلیل داغ کردن بیش از حد خودرو این اتفاق افتاده است.
  • *ممکن است این تورم در شیلنگ ها به دلیل مواد الکتروشیمیایی ، هنگام چکه کردن مایع خنک کننده روی آن رخ داده باشد. گاهی در صورتی که یک سمت از شیلنگ خنک را فشار دهید ، متوجه ترک های کوچک و لکه های کمرنگی روی شیلنگ خواهید شد.

۲ترک ها و خراش های کوچک شیلنگ را بررسی کنید. ترک های موازی کوچک روی کاور شیلنگ میتواند به خاطر آسیب ازنی باشد. خراش ها و سایر صدمات نامنظم در شیلنگ ها ، بر اثر مالش شیلنگ ها بر روی یکدیگر ایجاد می شوند.

 

استفاده از ردیاب خلاء

چگونگی بررسی شیلنگ خلاء خودرو!

۱شیلنگ خلاء را از یک سیستم یا قطعات خودرو جدا کنید. به طور مثال شیلنگ را از بخاری یا سیستم کروز کنترل جدا سازید.


۲وسیله اندازه گیری خلاء را وصل کنید و موتور خودرو را روشن کنید. اجازه دهید خودرو چند دقیقه درجا کار کند. دستگاه اندازه گیری باید خلاء بین ۱۴ و ۱۸ اینچ را نشان دهد.

  • *اگر عدد کمتر از این مقدار بود یا اصلا عددی نشان نداد، احتمال زیاد یک نشتی در لوله خلاء وجود دارد. بهتر است طول کل شیلنگ را بررسی کنید.

 

اشتراک گذاری :