6 نکته مهم در نگهداری از باتری خودرو!
۶ نکته مهم در نگهداری از باتری خودرو!

داشتن سیم های استارت زنی برای شما یک برد محسوب می شود! در واقع با استفاده از این کابل ها میتوانید مثل یک بتمن برای باتری های خالی عمل کنید. همانطور که میدانید ، باتری های خودرو پر از مواد شیمیایی سمی هستند و زمانی که باتری خالی می کند باید به آن رسیدگی شود.خب حالا در مورد نگهداری از این قطعه حیاتی در خودرو چه میدانید؟ با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا ۶ نکته مهم در نگهداری از باتری خودرو! را برای شما شرح دهیم:

 

۱-خودرو را در یک گاراژ پارک کنید!

6 نکته مهم در نگهداری از باتری خودرو!

یک گاراژ کاملا عایق بندی شده، میتواند در فصل زمستان، باتری ماشین شما را گرم نگه دارد. البته پارکینگ خودرو نباید زیاد هم گرم باشد، چرا که باعث زنگ زدگی باطری خودرو خواهد شد.


۲-باتری خودرو را تمیز نگه دارید!

6 نکته مهم در نگهداری از باتری خودرو!

اتصالات باطری را جدا کرده و هر گونه زنگ زدگی، گرد و غبار و روغن را از روی آن پاک کنید. کثیف بودن اتصالات باتری ، باعث می شود که به خوبی شارژ نشود.


۳-باتری اتومبیل را عایق بندی کنید!

6 نکته مهم در نگهداری از باتری خودرو!

اگر دسترسی به پارکینگ عایق بندی شده و خوب ندارید، میتوانید به طور مرتب باتری ماشین را عایق بندی کنید. این ارزان ترین راه برای جلوگیری از خراب شدن باتری ماشین می باشد.


۴-باتری خودرو را با انرژی خورشیدی دوباره شارژ کنید!

آیا دلایل خالی شدن باتری خودرو را میدانید؟ گاهی باتری ماشین خالی می کند و شما باید آن را مجددا شارژ کنید.شما میتوانید یک شارژر خورشیدی ارزان برای باتری خودروی خود بخرید. این شارژر میتواند شارژ باتری ماشین شما را با انرژی خورشیدی پر کند. مراقب باشید بیش از حد باتری را شارژ نکنید.


۵-آب مقطر به باتری خودرو اضافه کنید!

اگر میخواهید طول عمر باتری ماشین شما زیاد شود، باید کمی آب مقطر به آن اضافه کنید.


۶-باتری خودرو را ایمن سازی کنید!

6 نکته مهم در نگهداری از باتری خودرو!

در صورتی که باتری خودروی شما سر جایش لق شده است و نکان می خورد، هر آن ممکن است بیفتد. شل شدن باتری میتواند به سایر قطعات خودرو نیز آسیب برساند. پاشیدن اسید باتری به موتور خودرو نیز خطرناک است. پس مطمئن شوید باطری محکم می باشد.

اشتراک گذاری :