آیا کولر خودرو باعث انتشار ویروس کرونا می شود؟
آیا کولر خودرو باعث انتشار ویروس کرونا می شود؟

کارشناسان بر این باورند که بعید است کولرهای گازی ، باعث پخش ویروس کرونا در فضا شود. در واقع ویروس کرونا تا فاصله یک تا دو متری برد انتقال دارد .همچنین با وجود فیلتری که در این کولرها وجود دارد، در این زمینه جای نگرانی نیست. و اما درباره کولر ماشین چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ با فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا بدانید آیا کولر خودرو باعث انتشار ویروس کرونا می شود؟

 

چندی پیش مدیر بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اذعان داشت که کولر خودرو میتواند باعث انتشار ویروس کووید ۱۹ شود. چرا که فضای خودرو بسته می باشد. به همین دلیل باید سیستم تهویه خودرو به درستی کار کند و مورد بررسی قرار گیرد.

آیا کولر خودرو باعث انتشار ویروس کرونا می شود؟

چگونه از کولر در شرایط کرونایی استفاده کنیم؟ بر اساس گفته های کاظم ندافی، به طور کلی اگر فردی مشکوک به کرونا در ماشین حضور دارد باید همه از ماسک استفاده کنید. ولی این را هم بدانید که تهویه ماشین دو حالت کلی دارد : زمانی که هوای بیرون را به داخل می آورد و زمانی که هوای داخل را به حالت چرخشی منتقل می کند. پس بهتر است کولر به گونه ای تنظیم شود که هوا را از بیرون بگیرد و به داخل منتقل کند. در چنین حالتی بهتر است کمی پنجره ماشین را پایین بیاورید.

اشتراک گذاری :