علائم سوختن واشر سر سیلندر خودرو!
علائم سوختن واشر سر سیلندر خودرو!

واشر سر سیلندر (Head Gasket) بسیار انعطاف پذیر می باشد و معمولا در برابر نوسانات فشار و دما مقاومت می کنند. در صورت خرابی واشر سر یا به اصطلاح سوختن واشر سر سیلندر، نشتی مایع خنک کننده و نشتی روغن رخ می دهد. با پارت جنیون همراه شوید تا علائم سوختن واشر سر سیلندر خودرو! را بدانید.

 

نشانه های سوختن واشر سر سیلندر خودرو

علائم سوختن واشر سر سیلندر خودرو!

در صورتی که واشر سر سیلندر در یکی از این سه حالت خراب شود، گاهی علائم آن قابل تشخیص است و گاهی نه! این مسئله بستگی به این دارد که واشر سر سیلندر چگونه آسیب دیده است. در اینجا به نشانه های سوختن واشر سر سیلندر ماشین اشاره می کنیم:

 

احتراق ناقص سیلندر: معمولا رانندگان وقتی سخن از سوختن واشر سر سیلندر به میان می آید، اولین چیزی که به ذهنشان می رسد، روشن نشدن سیلندر می باشد. در این شرایط معمولا حلقه دور سیلندر خراب شده است. ازآنجایی که سیلندر نمیتواند فشار کافی ایجاد کند، ممکن است خیلی ضعیف روشن شود یا اصلا نشود. اگر دو سیلندر در مجاورت هم به این وضعیت دچار شوند، بدین معناست که واشر سر سیلندر بین دو حلقه خراب شده است.

نشت روغن خارجی: نشت روغن ها به صورت خارجی کاملا واضح و قابل تشخیص می باشد، چرا که متوجه خواهید شد سطح روغن یا سطح مایع خنک کننده پایین است یا باقیمانده روغن را در موتور خواهید دید.

نشت داخلی: آیا دلایل نشتی رادیاتور خودرو را میدانید؟ خب در واقع، نشتی داخلی را به سختی میتوان تشخیص داد چرا که داخل سیستم رخ می دهد و نمیتوان با چشم غیر مسلح دید!

  1. اگر روغن به محل عبور مایع خنک کننده وارد شود، متوجه لایه ای مشابه سس مایونز روی درپوش رادیاتور یا مخزن مایع خنک کننده خواهید شد.
  2. از طرف دیگر اگر روغن به محل عبور مایع خنک کننده وارد شود، ماده ای کف آلود را در کاورهای دریچه یا زیر درب باک روغن خواهید دید.
  3. اگر گازهای سیلندر به سیستم خنک کننده وارد شوند ، باعث ایجاد منافذ و داغ کردن بیش از حد موتور می شود. ایجاد حباب در مخزن مایع خنک کننده، یکی از علائم قطعی سوختن واشر سر سیلندر می باشد.
  4. در صورت ورود مایع خنک کننده به سیلندر، دود سفیدی از اگزوز ، معمولا هنگام روشن کردن خودرو خارج می شود.چرا که مایع خنک کننده زیر فشار ،هنگام خاموش شدن موتور به داخل سیلندر نشت پیدا می کند
  5. در مواردی که شرایط وخیم تر است، مایع خنک کننده زیادی به سیلندر وارد می شود و باعث قفل هیدرواستاتیک و خراب شدن موتور خودرو می شود.

تعمیر واشر سر سیلندر سوخته

علائم سوختن واشر سر سیلندر خودرو!

ممکن است مشکلی برای خودروی شما پیش بیاید و شما به سوختن واشر سر سیلندر مشکوک شده باشید. باید بدانید که شناسایی دلیل سوختن واشر سر سیلندر کاری زمان بر می باشد. چرا که بسیاری از خرابی های خودرو، علائم مشابهی دارند. تست تراکم،تست نشتی ، تست مسدود شدن باید انجام شود تا بفهمید که مشکل از سر سیلندر است یا سایر قطعات خودرو!

از آنجایی که هزینه کیت واشر سر سیلندر گران می باشد، هزینه تعویض واشر سر سیلندر هم متغیر می باشد. این کار نیاز به جدا سازی کامل موتور از جمله اجزای تسمه تایم، اگزوز و اجزای سر سیلندر دارد. در صورتی که واشر به دلیل داغ کردن بیش از حد موتور سوخته باشد، نیاز به دستگاه پیدا می کنید و هزینه تعمیر واشر سر سیلندر را بالا خواهد برد. بهرحال ارزشش را دارد که هزینه کنید و ۱۰۰۰۰۰ مایل دیگر هم با ماشین خود سفر کنید و شاید حتی بیشتر!

Source :

liveabout

اشتراک گذاری :