نشانه های خرابی سنسور اکسیژن خودرو!
نشانه های خرابی سنسور اکسیژن خودرو!

زمانی که فراورده های فرعی احتراق مثل سرب و خاکستر، مانع ارسال سیگنال به واحد کنترل موتور می شوند، عملکرد سنسور اکسیژن خودرو دچار مشکل می شود. دانستن علائم خرابی سنسور اکسیژن خودرو، به شما کمک خواهد کرد تا اقدامات لازم به منظور مراقبت از وسیله نقلیه خود و محیط زیست را انجام دهید. با پارت جنیون همراه شوید تا رایج ترین نشانه های خرابی سنسور اکسیژن خودرو! را بدانید.

 

۱-روشن شدن چراغ چک انجین

نشانه های خرابی سنسور اکسیژن خودرو!
چراغ هشدار چک انجین

اغلب رانندگان با نور نارنجی رنگ روی داشبورد ماشین خود آشنایی دارند. از آنجایی که سنسورها مستقیما به واحد کنترل موتور (ECU ) متصل هستند، چشمک زدن این چراغ میتواند نشانه خرابی سنسور اکسیژن خودرو باشد. قبل از اینکه دست و پای خود را گم کنید و نزد مکانیک بروید، نگاهی به درپوش بنزین بیاندازید. یک درپوش شکسته، هرز شده یا آسیب دیده میتواند باعث روشن شدن چراغ چک انجین خودرو شود.


۲-افزایش مصرف بنزین خودرو

نشانه های خرابی سنسور اکسیژن خودرو!
افزایش مصرف بنزین

اگر موتور خودروی شما عملکرد ضعیفی دارد و به سوخت بیشتری نسبت به قبل نیاز دارد، احتمالا یک سنسور اکسیژن خراب دارید!این باعث می شود که کارآمدی موتور کاهش یابد و شما هزینه بیشتری برای سوخت ماشین خود پرداخت کنید! در واقع این اتفاق به دلیل کم یا زیاد شدن نسبت سوخت به اکسیژن رخ می دهد.


۳-سر و صدای موتور خودرو

سر و صدای خودرو
سر و صدای خودرو

بعد از سال ها رانندگی، گوش های شما در تشخیص صداهای عجیب و غریب خودرو تخصص پیدا می کند! سر و صدای موتور هنگام درجا کار کردن خودرو زیاد باشد و با راه افتادن ماشین ، صداها به مرور کم می شود. اگر چنین باشد، این سر و صدا نشانه خرابی سنسور اکسیژن ماشین شماست. یک سنسور اکسیژن خراب تاثیر منفی بر تایمینگ تزریق سوخت و سطح احتراق دارد و میتواند باعث اختلال در سایر قطعات خودرو شود. اگر ماشین شما به کندی شتاب می گیرد و یا اگر موتور به طور ناگهانی از حرکت باز می ایستد، پس سنسور اکسیژن خودرو مسبب مشکلات شماست!


۴-سن وسیله نقلیه

نشانه های خرابی سنسور اکسیژن خودرو!
سن وسیله نقلیه

در رابطه با دوام سنسور، سن خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال خودروهایی که از سال های ۱۹۷۶ تا اوایل ۱۹۹۰ ساخته شده اند، پس از طی هر ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ مایل نیاز به تعویض سنسور دارند. همچنین سنسورهای اکسیژن دهه نود و دهه هشتاد باید پس از طی هر ۶۰۰۰۰ مایل تعویض شوند. و اما خودروهای مدرن، پس از طی ۱۰۰۰۰۰ مایل میتوان برای تعویض سنسور اکسیژن ماشین اقدام کرد.

 

Source :

carbibles

اشتراک گذاری :