5 ترفند خفن برای کاهش مصرف سوخت!
۵ ترفند خفن برای کاهش مصرف سوخت!

افزایش قیمت سوخت خودرو و آسیب آن به طبیعت یک نگرانی همه گیر است. شاید تنها راه حلی که به نظر شما برسد، جایگزین کردن خودروهای الکتریکی و هیبریدی باشد. ولی ما چندین راهکار فوق العاده برای حل این مشکل به شما پیشنهاد می کنیم. پس با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا ۵ خفن ترفند برای کاهش مصرف سوخت! را ارائه دهیم.

 

۱-روغن سینتتیک استفاده کنید!

5 ترفند خفن برای کاهش مصرف سوخت!

کاری که روغن سینتتیک انجام میدهد، این است که در دمای پایین بهتر جریان می یابد و مصرف سوخت را کاهش میدهد. همچنین موتور را در برابر فرسودگی و زنگ زدگی محافظت می کند. اگر شما صاحب خودرویی با یک موتور قدیمی هستید و دائما با رسوبات داخل موتور درگیر هستید، از روغن موتور سینتتیک استفاده کنید.


۲-باد لاستیک ها را چک کنید!

5 ترفند خفن برای کاهش مصرف سوخت!

وقتی باد لاستیک تنظیم نشده باشد، در برابر چرخیدن و به حرکت در آوردن ماشین مقاومت می کنند. این باعث افزایش مصرف سوخت ماشین می شود. بنابراین خودرو با تایر کم باد میتواند بر مصرف سوخت تاثیر بگذارد. تنظیم باد تایر میتواند تا ۳٫۳ درصد باعث بهبود مصرف سوخت خودرو شود. اگر لاستیک های ماشین شما کهنه شده ، بهتر است در اولین فرصت برای تعویض آن اقدام کنید.


۳-وزن خودرو را کاهش دهید!

تا جایی که ممکن است، وزن خودرو را کاهش دهید. اقلام غیر ضروری را از ماشین خارج کنید. مثلا بیلچه ای که برای جمع کردن برف در زمستان داخل صندوق عقب گذاشته اید را بیرون بیاورید.


۴-باک بنزین را پر نکنید!

5 ترفند خفن برای کاهش مصرف سوخت!

پر کردن باک تا قطره آخر بنزینی که پولش را پرداخت کرده اید، کار اشتباهی ست! وقتی پمپ در پمپ بنزین جریان را قطع می کند، دلیل دارد. پر کردن مخزن سوخت باعث سرریز شدن و انتشار کربن در فضا خواهد شد. درست مثل ما، بنزین هم به فضا نیاز دارد. پس باید آن فضای اضافی را در اختیارش قرار دهید و از انتشار مواد خطرناک به محیط زیست جلوگیری کنید.


۵-موتور را بررسی کنید!

5 ترفند خفن برای کاهش مصرف سوخت!

این یکی از مهمترین اقداماتی ست که باید برای مصرف بهینه سوخت خودرو انجام دهید. همانطور که قبلا گفته ایم، بررسی منظم موتور خودرو، یکی از نکات مراقبتی ست که نباید از آن غافل شد. مسائلی مثل خرابی سنسور اکسیژن یا انتشار مواد خطرناک توسط خودرو ، بر مصرف سوخت تاثیر بسزایی دارد. پس قبل از اینکه هزینه زیادی متحمل شوید، این موارد را برطرف سازید.

 

اشتراک گذاری :