5 نشانه خرابی موتور خودرو!
۵ نشانه خرابی موتور خودرو!

وقتی پشت ترافیک یا چراغ قرمز هستید، خوب به صدای خودرو گوش کنید! آیا صدای همهمه از خودرو به گوش می رسد؟ آیا این سر و صدا از خودروی شماست؟ آیا این صدا با بوی عجیب و غریبی همراه است؟ شاید از ماشین بغلی ست! ماشین تکان می خورد؟ خب امکان دارد به خاطر ناهموار بودن خیابان باشد! چراغ چک انجین روشن شده است؟ خب شاید در باک بنزین را سفت نبسته اید! و اما شاید مشکل از موتور ماشین باشد. با لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا ۵ نشانه خرابی موتور خودرو! را برای شما شرح دهیم.

 

۵-چراغ های هشدار خودرو

5 نشانه خرابی موتور خودرو!

وقتی ماشین را روشن می کنید، تمام چراغ های روی داشبورد روشن می شوند. این کاملا طبیعی ست ولی اگر این چراغ ها روشن نشدند، باید نگران شوید. این چراغ ها به سنسورهایی متصل هستند که بر عملکرد خودرو نظارت دارند. وقتی مشکلی در ماشین شما رخ دهد، کامپیوتر خودرو با این چراغ ها به شما هشدار می دهد. چراغ چک انجین از مهمترین چراغ های هشدار به شمار می رود که میتواند به دلایل مختلفی روشن شود. مکانیک ها با استفاده از ابزار مخصوص، دلیل اصلی روشن شدن این چراغ را به شما اعلام می کنند.


۴-تکان های شدید

5 نشانه خرابی موتور خودرو!

رانندگی باید به طور مستقیم و بدون لغزش و لرزش باشد. لرزش های شدید میتواند نشانه خرابی موتور خودرو شما باشد. این مشکل شاید به دلیل خرابی شمع ها، یا گرفتگی فیلتر بنزین و لوله های سوخت باشد. در صورتی که هنگام افزایش سرعت، کنترل خودرو از دست شما خراج می شود، باید سریعا نزد یک مکانیک حرفه ای بروید. رعایت نکات مراقبت از خودرو، تعویض منظم روغن و تعویض تسمه میتواند از این اتفاق ها جلوگیری کند.


۳-سر و صدای ناهنجار

5 نشانه خرابی موتور خودرو!

صدای ضربه یا ترکیدن میتواند نشان دهنده انفجار در سیلندرهای موتور باشد. این میتواند به دلیل اشتعال زودهنگام بنزین در محفظه احتراق باشد و باعث آسیب جدی به پیستون ها می شود. اگر هنگام استارت زدن خودرو، صدای خرد شدن به گوش می رسد، موتور استارت زنی شما باید تعویض یا تعمیر شود. اگر هنگام تغییر دنده ها ، صدای ساییده شدن می شنوید، جعبه دنده را باید تعویض کنید.


۲-بوی ناخوشایند

5 نشانه خرابی موتور خودرو!

به ندرت در خودرو بوی خوشایندی به مشام می رسد! بنزین درحال سوختن است، فلزات داغ زیر کاپوت وجود دارند و باعث ایجاد بوهای متفاوتی در خودرو می شوند. این بو میتواند نشان دهنده نشت روغن یا مایع خنک کننده باشد. وسایل نقلیه گازهای سمی و خطرناکی تولید می کنند، پس در صورتی که بوی تندی در داخل خودرو پیچیده، باید پیاده شوید و آن را تعمیر کنید. بوی لاستیک سوخته در خودرو میتواند نشانه خرابی تسمه محرک و یا فرسودگی سایر قطعات زیر کاپوت باشد. قبل از اینکه هزینه سنگینی متحمل شوید، نزد مکانیک بروید.


۱-خروج دود از اگزوز

5 نشانه خرابی موتور خودرو!

دود میتواند از جلو یا عقب ماشین شما بیاید ولی در کل اتفاق خوبی نیست. رنگ دود اگزوز میتواند به شما نشان دهد که مشکل از کجاست! دود آبی نشان دهنده نشت روغن داخل موتور و سوختن آن همراه با بنزین می باشد. دود سفید نشانه ترکیب شدن ضد یخ با سوخت می باشد. که در هر یک از این موارد باید سریعا مشکل را برطرف کنید. اگر دود از زیر کاپوت بیرون می آید، به این معناست که شما به دود اگزوز بی توجهی کرده اید و حالا موتور خودرو بیش از حد داغ کرده است.

اشتراک گذاری :