5 باور غلط درباره تعمیر و نگهداری از خودرو!
۵ باور غلط درباره تعمیر و نگهداری از خودرو!

به عنوان یک راننده، احتمالا چیزهای مختلفی درباره نگهداری از خودرو را شنیده اید، درباره اینکه هر چند وقت یکبار باید برای سرویس خودرو اقدام کنید و یا اینکه چگونه از سیستم تهویه خودرو استفاده کنید. ولی این پیشنهادات همیشه هم جواب نمی دهند. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا ۵ باور غلط درباره تعمیر و نگهداری از خودرو! را برای شما شرح دهیم.

 

۱-تعویض روغن جعبه دنده

5 باور غلط درباره تعمیر و نگهداری از خودرو!

شاید برخی مکانیک ها به شما گفته باشند که بهترین زمان برای تعویض روغن جعبه دنده ، پس از طی مسافت ۵۰۰۰۰ مایلی می باشد. ولی آیا اینکار ضروری ست؟ خب نه. این یکی از اشتباهات رایج در تعمیر و نگهداری خودرو می باشد. بهتر است بدانید که اغلب وسایل نقلیه مدرن از روغن جعبه دنده با عمر طولانی استفاده می کنند. این سیالات به گونه ای طراحی شده اند که بتوان از آن برای مسافت  ۱۰۰۰۰۰ مایل و یا تا آخر عمر وسیله نقلیه استفاده کرد. از آنجایی که وسایل نقلیه متنوع هستند، بهتر است به توصیه های شرکت سازنده خودرو توجه کنید.


۲-باز کردن پنجره ها و افزایش مصرف سوخت

5 باور غلط درباره تعمیر و نگهداری از خودرو!

مصرف سوخت در وسایل نقلیه مختلف، متفاوت می باشد. برخی افراد تصور می کنند باز کردن پنجره های خودرو ، بار را افزایش می دهد و بهتر است به جای آن از سیستم تهویه استفاده کرد.  اما با توجه به آزمایشات انجام شده ، باز کردن پنجره های خودرو در سرعت ۶۵ mph تاثیر قابل توجهی بر مصرف سوخت خودرو ندارد.از آنجایی که سیستم AC خودرو باعث کاهش مصرف سوخت ۱ تا ۴ mpg می شود و رطوبت هوای داخل کابین را میگیرد و باعث هوشیاری راننده می شود، میتواند گزینه بهتری باشد.


۳-استفاده از بنزین سوپر با اکتان بالا!

سوپر همیشه به معنای بهترین نیست. لزومی ندارد از بنزین سوپر برای خودرو استفاده کنید، مگر اینکه در دفترچه راهنمای خودروی شما، استفاده از آن توصیه شده باشد. پس اگر ماشین شما به آن نیاز ندارد، میتوانید هزینه ها را کاهش دهید و بنزین معمولی بزنید.


۴-رانندگی با ماشین کثیف و بهبود مصرف سوخت!

5 باور غلط درباره تعمیر و نگهداری از خودرو!

یکی دیگر از باورهای غلطی که برخی رانندگان دارند، این است که  ذرات آلودگی بر سطح خودرو میتواند مقاومت باد را کاهش دهد و باعث صرفه جویی در مصرف سوخت شود! در واقع برعکس است. کثیف بودن ماشین میتواند تا ۱۰ درصد مصرف سوخت را افزایش دهد. پس ماشین خود را تمیز نگه دارید تا مصرف سوخت شما بالا نرود.


۵-بنزین زدن در صبح و صرفه جویی در هزینه ها!

5 باور غلط درباره تعمیر و نگهداری از خودرو!

آیا بنزین زدن به هنگام صبح باعث می شود باک بنزین پر تر شود؟ ازآنجایی که بنزین با حرارت گسترش می یابد، برخی رانندگان بر این باورند که ریختن سوخت داغ یا گرم در باک ماشین، بدین معناست که شما سوخت کمتری استفاده می کنید. بنابراین دمای خنک هوا در صبح باعث تراکم بیشتر و بنابراین سوخت بیشتر (باور غلط)  می شود. اما بنزین زیر زمین ذخیره می شود و در برابر تغییرات دمایی شدید مقاوم است. بنابراین تفاوتی ندارد که در چه زمان از روز شما سوخت گیری یا بنزین زدن را انجام می دهید!

Source :

allstate

اشتراک گذاری :