نسل سوم کیا اپتیما 2021 با موتور سوناتا!
نسل سوم کیا اپتیما ۲۰۲۱ با موتور سوناتا!

چندی پیش شرکت خودروسازی کیا موتورز ، طرح هایی از نسل سوم کیا اپیتما را منتشر ساخت. پیش فروش این ورژن جدید کیا اپتیما ۲۰۲۱ یا k5 که در کره جنوبی رونمایی شد، آغاز شده است. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا به معرفی نسل سوم کیا اپتیما ۲۰۲۱ با موتور سوناتا! بپردازیم.

 

ویژگی های ظاهری کیا اپتیما ۲۰۲۱

نسل سوم کیا اپتیما 2021 با موتور سوناتا!

از نمای جلو، این خودرو K5 دارای ظاهری ، نوآورانه ، اسپرت و منحصر به فرد می باشد. در واقع چراغ ها مشابه سدان FCA در طرفین کشیده شده اند. جلوپنجره ورژن جدید کیا اپتیما نیز دارای یک طرح سه بعدی می باشد که گفته می شود از بافت پوست کوسه الهام گرفته شده است! البته د ربرخی موارد اعلام شده که از پوزه ببر برای طراحی نمای جلوی k5 الهام گرفته شده است!  نمایه خودرو مثل ورژن های قبلی، همچنان فریبنده می باشد ولی یک سری جزئیات کوچک باعث شده ظاهری تهاجمی و اسپرت به خود بگیرد. همچنین نمای عقب اپتیما ۲۰۲۱ با چراغ های باریک و کشیده، چراغ های شبرنگ افقی و اگزوزهای خاص آن  ، فوق العاده خلاقانه و شیک طراحی شده است.


نمای داخلی کیا اپتیما ۲۰۲۱

 

هرچند کیاموتورز در رابطه با نمای داخلی k5 اطلاعاتی منتشر نکرده ولی قطعا باید منتظر تغییرات گسترده ای در این بخش از خودرو باشیم. هرچند بنا به گزارشات احتمالا برای فضای داخلی خودرو یک طراحی ساده و مینیمال با استفاده از چرم مصنوعی در نظر گرفته شده است. یک نمایشگر لمسی ۱۰ اینچی و صندوق عقبی با فضای ۴۵۰ لیتری، از دیگر ویژگی های کابین این سدان کیا موتورز می باشد.


ویژگی های فنی کیا اپتیما ۲۰۲۱

نسل سوم کیا اپتیما 2021 با موتور سوناتا!

از نظر فنی، کیا موتورز هنوز اطلاعات دقیقی را ارائه نکرده است، ولی میتوان حدس زد که چیزی مشابه سوناتا هیوندای می باشد. سدان سوناتا دارای موتور ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری با ۱۹۱ اسب بخار، یا یک موتور توربوشارژ با ۱۸۰ اسب بخار و گیربکس ۸ سرعته اتومات می باشد. در مورد سوناتا، میتوان یک موتور توربوشارژ ۲ لیتری در نسخه هیبریدی سفارش داد.

Source :

auto123

اشتراک گذاری :