10 دروغ رایج تعمیرکاران خودرو!
۱۰ دروغ رایج تعمیرکاران خودرو!

حتما برای شما پیش آمده که به دلیل مشکلات خودروی خود نزد مکانیک ها و نمایندگی های مختلف رفته باشید. خب قطعا تعمیرکاران زحمتکش از هیچ تلاشی برای حل مشکل شما دریغ نمی کنند ولی  از آنجایی که افراد عادی اطلاعات زیادی درباره خودرو و مشکلات آن ندارند، برخی از افراد سودجو از این عدم آگاهی سواستفاده می کنند. بنابراین باید دانش خود را بالا ببرید تا ضرر نکنید. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا ۱۰ دروغ رایج تعمیرکاران خودرو! را بشناسید.

 

۱۰-از نیتروژن در تایرها استفاده کنید!

گاهی به شما گفته می شود که نیتروژن در شرایط آب و هوایی مختلف، لاستیک های خودرو شما را پر باد نگه می دارد. ولی این مسئله درباره تایرهای خودروهای مدرن صدق نمی کند و خودتان میتوانید به سادگی لاستیک ها را باد کنید و در هزینه ها صرفه جویی کنید. تفاوت نیتروژن و هوا در تایر خودرو را میدانید؟ نیتروژن گرانتر برای شما تمام می شود.


۹-فقط از قطعات خودرو فروشنده استفاده کنید!

10 دروغ رایج تعمیرکاران خودرو!

خرید قطعات خودرو امری مهم و ظریف می باشد. در بازسازی و تعمیر خودروهای قدیمی ، از قطعات اصل استفاده کنید و برای کاهش هزینه ها به سراغ لواز یدکی بی کیفیت نروید. نظرات را بخوانید، چندین منبع معتبر را بررسی کنید و اگر هنوز اطمینان خاطر نداشتید از مشاوره با کارشناسان پارت جنیون بهره مند شوید. ولی بدین معنا نیست که فقط باید از نمایندگی خاصی این قطعات را تهیه کنید.


۸-باید از روغن موتور سینتتیک استفاده کنید!

10 دروغ رایج تعمیرکاران خودرو!

انکار نمی کنیم که در برخی موارد باید برای تعویض روغن موتور اقدام کرد، ولی اگر تعمیرکار به شما پیشنهاد استفاده از روغن سینتتیک را دارد، جا دارد شک کنید! هر چند کارشناسان بر این باورند که استفاده از این روغن لازم است ولی هیچ اجباری وجود ندارد. و اصرار مکانیک تنها یک دلیل دارد و آن هم گرفتن پول اضافه! اطلاعات لازم را در مقاله زمان تعویض روغن موتور خودرو بخوانید.


۷-نیاز به فیلتر هوای جدید دارید!

10 دروغ رایج تعمیرکاران خودرو!

یکی دیگر از دروغ هایی که برخی افراد سودجو به شما می گویند، این است که باید فیلتر هوا را تعویض کنید تا کمی پول بیشتر از شما بگیرند. در صورتی که کمی آلودگی روی فیلتر هوا نشان دهنده این است که این قعه کار خود را به درستی انجام می دهد. اگر نور لامپ ۱۰۰ وات از فیلتر هوا خودرو عبور کند، این فیلتر کاملا سالم است.


۶-این لاستیک ها نو هستند!

10 دروغ رایج تعمیرکاران خودرو!

یک مسئله مهم که اغلب شما نمیدانید، این است که لاستیک های خودرو دارای تاریخ تولید هستند. وقتی یک سری تایر تولید می شود، روی آنها تاریخ زده می شود و از این طریق میتوان فهمید نو هستند یا خیر! پس اگر مکانیک به شما گفت این لاستیک ها نو می باشد، بهتر است آن را بررسی کنید و مطمئن شوید لاستیک ها کهنه و فرسوده نباشند. برخی افراد ساده تایرها را بررسی نمی کنند و متاسفانه در زمانی کم مجبور به تعمیر دوباره خودرو می شوند.


۵-نمیتوانیم مشکل را پیدا کنیم!

10 دروغ رایج تعمیرکاران خودرو!

یک دروغ بزرگ دیگری که برخی مکانیک های خودرو می گویند، این است که نمیتوان مشکل را پیدا کرد. متاسفانه این دروغ برای دریافت پول بیشتر از شما نیست و تنها به دلیل تنبلی و عدم توانایی آنها می باشد. در واقع این مکانیک ساعت ها زمان گذاشته و نتوانسته مشکل خودرو شما را رفع کند و برای پیچاندن شما این دروغ را بکار می برد.


۴-ضمانت مادام العمر می کنیم!

حتما برای شما هم پیش آمده که فروشنده ها برای فروش کالای خود به شما این جمله را بکار برده باشند. ولی اغلب مکانیک ها این جمله را باب کرده اند. خب این قطعه دارای ضمانت مادام العمر می باشد. پس چه چیزی بهتر از این؟ در واقع چیزی با این عنوان در بین قطعات خودرو وجود ندارد.


۳-ترمزهای خودرو خراب هستند!

10 دروغ رایج تعمیرکاران خودرو!

این یکی دیگر از ترفندهایی ست که برخی مکانیک های ماشین بکار می برند تا در دل شما ترس بیاندازند. خب قطعا این چیزی که شما میخواهید بشنوید این است که ترمزهای خودرو دچار مشکل شده، چرا که دیگر رانندگی با این خودرو ایمن نخواهد بود. گاهی تعمیرکاران به شما پیشنهاد تعویض کل سیستم ترمز را می دهند، در صورتی که مشکل شما با تمیز کردن روتورهای ترمز یا تعویض لنت ترمز حل خواهد شد.


۲-اغلب ماشین ها این مشکل را دارند!

10 دروغ رایج تعمیرکاران خودرو!

گاهی برخی مکانیک ها تلاش می کنند به شما بگویند که تمام مدل های این خودرو دچار مشکل مشترک می باشند. اما در واقع همه ماشین ها یکسان نیستند و حتما میخواهند چیزی را از شما پنهان کنند. در صورت شنیدن چنین جمله ای بهتر است به صورت آنلاین سرچ کنید و مطمئن شوید که خط تولید این مدل خودرو مشکلی را اعلام کرده یا خیر!


۱-کار انجام شده روی خودرو قابل دیدن نیست!

10 دروغ رایج تعمیرکاران خودرو!

اگر مکانیک به شما بگوید شما نمیتوانید کار انجام شده را با چشم ببینید، سریعا آنها را با پرسش درباره جزئیات زیر سوال ببرید. هرچند در برخی موارد نمیتوان کار انجام شده را دید، چرا که در قسمت های زیرین صورت گرفته، ولی باید از جزئیات آنچه رخ داده شما را مطلع سازند.

Source :

hotcars

اشتراک گذاری :