تعیین تکلیف سهمیه بنزین نوروزی!
تعیین تکلیف سهمیه بنزین نوروزی!

همانطور که میدانید قرار بود به دلیل سفرهای نوروزی ، ۵۰ تا ۶۰ لیتر بنزین به مالکان خودرو اختصاص یابد. در ابتدا به دلیل محدودیت منابع، این مسئله نامشخص بود. گفته می شد که تخصیص سهمیه بنزین، پرداخت یارانه های معیشتی را دچار مشکل خواهد کرد. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا درباره تعیین تکلیف سهمیه بنزین نوروزی! بیشتر بدانید.

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، درباره اخبار ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ، گفت: مشکلی در این زمینه وجود ندارد و به محض قطعی شدن تصمیم دولت، این سهمیه را در کارت مالکان خودروها اعمال خواهیم کرد.

بیژن زنگنه همه در این باره گفته بود : فعلا رییس جمهوری دستور ارائه پیشنهاد برای تعیین سهمیه بنزین نوروزی را داده و برخی از ارکان دولت با آن مخالف هستند. چرا که منابع یارانه ها کاهش خواهد یافت. وی افزود: در صورتی که ۱۰۰ لیتر سهمیه بنزین به ۱۸ میلیون خودروسوار کشورمان اختصاص یابد، نزدیک ۳ هزار میلیارد تومان از منابع مختص افراد مشمول کم می شود. او گفت: به هر حال منتظر تصمیم دولت هستیم و هر تصمیمی اتخاذ شود ، اجرا خواهد شد.

در نهایت بنا به گزارش ایسنا، علی اصغر یوسف نژاد، نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیسیون، برای تعطیلات نوروز ۹۹ ، ۶۰ لیتر بنزین به سهمیه کارت های سوخت اضافه خواهد شد. به گفته او ، به منظور اصلاحاتی در بودجه سال ۱۳۹۹ جلسه ای برگزار خواهد شد و اصلاحات لازم بررسی و اعمال می شود.

تعیین تکلیف سهمیه بنزین نوروزی!

تا چه زمانی فرصت استفاده از بنزین سهمیه نوروزی را داریم؟

گفته می شود این سهمیه بنزین به مدت ۶ ماه در کارت سوخت مالکان خودرو باقی می ماند. پس اگر به هر دلیل نتوانستید از سهمیه بنزین نوروز ۹۹ استفاده کنید، لزومی به عجله کردن نیست و میتوانید منتظر بمانید.


آیا سهمیه بندی بنزین تاثیری بر صرفه جویی داشته است؟

به گفته وزیر نفت مصرف بنزین به طور روزانه در حال حاضر حدود ۲۰ میلیون لیتر است، درحالی که در گذشته به دلیل قاچاق سوخت به چیزی حدود ۴۰ میلیون لیتر هم میرسید.

 

اشتراک گذاری :